RU

Огризко назвав нонсенсом відсутність ключових міністрів

02.10.2009, 10:30

Тривала відсутність в уряді Міністра закордонних справ і Міністра оборони - нонсенс. Це ключові посади, без яких не функціонує державна система. Про це в інтерв'ю "Україні молодій" заявив екс-голова МЗС Володимир Огризко.

"Як професійний фаховий дипломат, скажу, що тривала відсутність Міністра закордонних справ - нонсенс. Його може не бути два тижні, місяць, але не півроку! Йдеться не про Коваленка чи Петренка, а про один з атрибутів держави. У кабінетах міністрів різних держав є різні переліки посад, але в кожному уряді є міністри закордонних справ і оборони... Президент вніс подання на нового міністра закордонних справ ще весною, а на календарі вже початок жовтня... Якщо у нас склалася ситуація, що півроку немає двох міністрів, то треба робити висновок: комусь вигідно, щоб ця система не працювала", - зокрема, вважає В.Огризко.

Водночас, відповідаючи на питання, наскільки статус в.о. Міністра закордонних справ відбивається на роботі української дипломатії, В.Огризко сказав: "З формальної точки зору, якщо в.о. міністра бере участь в конференції або переговорах, то все це приймається. Але дипломатія - настільки тонка річ, вона настільки побудована на символах, що тут дуже гостро з'являється питання паритетності. В історії бували випадки, коли виникали великі дипломатичні скандали лише через те, що хтось вважав, неначе його неправильно посадили за стіл під час офіційного обіду. Питання рівня і поваги до твого статусу дуже важливі в дипломатії. Тому людині, яка не в повній мірі з'являється в цій якості, дійсно незатишно".

Нагадаємо, в Кабміні на сьогодні вакантні вже чотири міністерські крісла. У червні Верховна Рада більшістю у 365 голосів звільнила голову Міністерства транспорту і зв'язку Йосипа Вінського. Міністр закордонних справ Володимир Огризко, Міністр оборони Юрій Єхануров були звільнені раніше, а Міністр фінансів України Віктор Пинзеник покинув пост за власним бажанням.

Питання введення нових міністрів в Кабмін були узгоджені в парламенті, але так і не прийняті через блокування його роботи.

Володимир Огризко: біографія і добірка новин>>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини