RU

Оголошено конкурс на посаду аудитора НАБУ

05.04.2017, 16:09
Оголошено конкурс на посаду аудитора НАБУ - Фото
Єгор Соболєв
Антикорупційний комітет оголосив конкурс на посаду аудитора НАБУ від парламенту. Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні комітету, передає кореспондент LIGA.net.

Глава комітету Єгор Соболєв повідомив, що згоду на участь в конкурсі дала екс-прокурор США Марта Борщ. Карлос Кастресана і Джованні Кесслер поки офіційної відповіді не дали.

Також участь в конкурсі можуть взяти українські юристи з досвідом роботи в міжнародних судах Олександра Яновська, Сергій Гончаренко, Аркадій Бущенко.

Заявки на участь в конкурсі приймаються до 3 травня.

Соболєв також повідомив, що за його інформацією, уряд планує приймати рішення по аудитору від Кабміну після Пасхи.

21 березня Верховна Рада  не змогла обрати представника від парламенту в комісію з аудиту Національного антикорупційного бюро України.

23 лютого 2017 року Верховна Рада не змогла визначитися з аудитором для НАБУ: Сторч поступився Брауну, якого лобіюють БПП і Народний фронт, але для затвердження останнього не вистачило голосів. 16 березня коаліція спробувала включити питання призначення аудитора НАБУ до порядку денного, але марно - "за" проголосували лише 205 депутатів.

ЄС і США підтримують кандидатуру Сторча. Спочатку на безальтернативній основі пропонувалося призначити його, проте потім Раді представили Брауна.

Читайте також: Аудитор для Ситника. Коаліція програла новий раунд боротьби з НАБУ

Аудит ефективності НАБУ повинен проводитися щорічно, в тому числі шляхом вибіркової перевірки кримінальних проваджень. Аудит проводить комісія зовнішнього контролю з трьох осіб. Щороку свого представника в комісії направляють президент, Рада і Кабмін. Механізм аудиторів - єдиний інструмент влади для зняття з посади директора НАБУ, якщо буде вирішено, що той погано працює.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини