Офшорний скандал змінив ставлення до Порошенка - опитування

26.05.2016, 13:44
Офшорний скандал змінив ставлення до Порошенка - опитування - Фото
Петро Порошенко

Відповідаючи на питання, чи повинен президент подати у відставку в зв'язку з офшорним скандалом, 48,6% опитаних вибрали варіант "безумовно, повинен"

Більшість українців вважають, що офшорний скандал може бути підставою для відставки президента Петра Порошенка. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення клієнта. Опитування представив журналістам на прес-конференції Антон Грушецький, керівник відділення кількісних досліджень КМІС, передає кореспондент ЛІГА.net.

Відповідаючи на питання, чи повинен президент подати у відставку в зв'язку з офшорним скандалом, 48,6% опитаних вибрали варіант "безумовно, повинен", 17,5% - "скоріше повинен". 9,3% опитаних вважають, що президент, швидше за все, не повинен подавати у відставку, 6,3% - безумовно, не повинен.

Відповідаючи на питання, яку з перерахованих функцій в основному виконують сьогодні президент і уряд, 78,5% опитаних вибрали варіант "забезпечують умови для збагачення олігархів і можновладців", 3,9% обрали варіант "захищають інтереси простих громадян", 8,4 % - "стоять на захисті національних інтересів", 9,1% не обрали жодного із запропонованих варіантів.

Опитування було проведено з 13 по 18 травня 2016 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2039 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України, за винятком Криму, в віці від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, підконтрольній українській владі. Статистична похибка не перевищує 3,3%.

3 квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту Панамський архів (Panama Papers) опубліковав масштабне розслідування про тіньові схеми десятків лідерів країн і сотень політиків світового масштабу. Журналісти отримали від невідомого 2,6 терабайта документів Mossack Fonseca.

Українські журналісти на підставі витоку провели також розслідування і констатували, що президент Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи в сліпий траст, проте почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

18 травня журналісти програми Слідство.Інфо опублікували розслідування, в якому стверджується, що 25 березня 2016 року фонд "Прайм ессетс кепітал", власником якого є президент Петро Порошенко, купив у пов'язаної кіпрської компанії 18 тис акцій на суму €3,926 млн.

Читайте также: Порошенко може бути причетний до офшору, який торгує з Газпромом

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих