Офіс президента: Зеленський літав в Оман не з офіційним візитом

13.02.2020, 14:45
Офіс президента: Зеленський літав в Оман не з офіційним візитом - Фото
Офіс зазначає, що візит не носив навіть статусу "без краваток" (Фото: прес-служба президента)

Таким чином, інформація про приватний візит остаточно підтвердилася

Офіс президента заявляє, що Володимир Зеленський відвідував Оман не з офіційним візитом. Про це пише Главком, посилаючись на відповідь колишнього на той момент (7 лютого) керівника ОП Андрія Богдана на офіційний запит депутатів Верховної Ради.

Офіс президента з приводу офіційного статусу чітко відповів, що поїздка президента до Султанату Оман не була офіційним візитом, не носила офіційний статус і здійснювалася з приватною метою і за приватні кошти. Організаційно-протокольне забезпечення не проводилося, делегація не передбачалася.

"Щодо проживання президента в п'ятизірковому готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel, його перельоту разом із дружиною в Оман рейсовим літаком, а також суми, яку він заплатив за переліт та проживання в готелі зауважимо, що приватна подорож передбачає витрати на нього, а вся інша запитувана інформація буде оприлюднена в декларації президента у відповідний до законодавства термін", - додали в Офісі.

Видання повідомляє, що раніше група депутатів направила запит, в якому цікавилася організацією і метою візиту Зеленського в Оман, програмою, складом делегації, а також результатами візиту глави держави в розрізі забезпечення зовнішньополітичних інтересів України на Близькому Сході.

  • Вранці 8 січня, коли в Ірані впав літак МАУ, Зеленський знаходився в Омані, куди прилетів 5 січня.
  • ОП тоді повідомив: "Президент Зеленський знаходиться в Омані, куди він відбув разом із родиною рейсовим літаком за власні кошти. Там у найближчі дні у глави держави заплановані зустрічі на вищому рівні". Через деякий час на сайті ОП дійсно з'явилася інформація про зустрічі Зеленського з представниками влади Оману. Таким чином зустрічі носили офіційний, а не приватний характер. Однак можливість їх проведення президент із невідомої причини вирішив оплатити власним коштом.
  • 17 січня на годині запитань до уряду у Верховній Раді міністр закордонних справ Вадим Пристайко не відповів на питання депутатів про офіційний візит президента в Оман. 20 січня він пообіцяв розповісти про візит "у свій час".
  • 24 січня в Офісі виданню УП відповіли, що не знають, хто літав із Зеленським у Оман, і чи підписував він там будь-які офіційні документи.
  • 3 лютого Держуправління справами заявило, що не оплачувало поїздку Зеленського.

Читайте також: Зеленський закликав Оман брати участь у приватизації в Україні

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы