Офіс президента судитиметься зі "Схемами" через сюжет про Оман

Офіс президента судитиметься зі "Схемами" через сюжет про Оман - Фото
Володимир Зеленський (Фото: Toms Kalnins/ЕРА)
14.02.2020, 13:59

Вчора вийшов випуск програми "Схеми", де йшлося про те, що президент Володимир Зеленський був в Омані одночасно з секретарем Радбезу РФ Патрушевим

Офіс президента звернеться до суду з позовом, в якому вимагатиме спростування і вибачень за сюжет програми "Схеми" про те, що президент Володимир Зеленський був в Омані одночасно з колишнім головою ФСБ, секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим. Про це повідомляє прес-служба ОП.

В ОП очікують від "Схем" спростування і заявляють, що "інформація про можливість зустрічі Зеленського і Патрушева в Омані" цілком і повністю не відповідає дійсності".

У Зеленського вважають, що висновки журналістів засновані на домислах та інформації з "якихось таємних джерел", а не на фактах або свідченнях. В ОП це розцінюють як "відверту маніпуляцію громадською думкою": "Це виходить за межі уявлення про вільну журналістику як таку". Тому ОП звернеться до суду з позовом і зажадає спростувань і вибачень.

"Також вважаємо за свій обов'язок звернути увагу суспільного мовника - телеканалу UA:Перший на поширення в його ефірі інформації, яка не відповідає дійсності і є відвертою маніпуляцією громадською свідомістю", - резюмували в прес-службі.

  • 8 січня Зеленський знаходився в Омані, куди прилетів 5 січня. ОПУ тоді повідомив, що там він знаходиться "за власні кошти". Також в ОП заявляли, що "найближчим часом у голови держави заплановані зустрічі на вищому рівні".
  • Вчора, 14 лютого, вийшов новий випуск програми "Схеми", в якому журналісти заявили, що Зеленський був в Омані одночасно з Патрушевим.
  • Голова ОП Андрій Єрмак назвав сюжет "брехнею", а прес-секретар президента Юлія Мендель сказала, що Зеленський "ніколи не зустрічався і не говорив" із Патрушевим. У Кремлі також називають інформацію про цю зустріч "брехнею".

Популярне