RU

Один депутат обходиться бюджету в 2039 грн. на день

29.01.2013, 09:52
Один депутат обходиться бюджету в 2039 грн. на день - Фото
a09fa521ff1c994640e92bea0f9dbc99.jpg

Один народний депутат обходиться державній казні в 2039 грн. на день. У цю суму включені зарплати нардепів та їх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі та навіть канцелярське приладдя. Тобто депутату, як мінімум, по роботі не потрібно витрачатися ні на бензин, ні на авіаквитки, ані на лікарні, ні на бесіди по телефону, ні навіть на ручки з блокнотами. Про це пише Сегодня.

За день народний депутат заробляє 460 грн. Ще у стільки ж обходяться державі зарплати його помічників. Також суму 460 грн. складають щоденні службові витрати і 450 грн. на день - проживання в готелі. 106 грн. держава виділяє на оздоровлення народного обранця. 73 грн. в день депутати витрачають на проїзд, 15 - на появу в ЗМІ, 13 грн. - телефон і 2 грн. - канцелярія. При підрахунку бралася мінімальна зарплата народного депутата - 14 тис.грн. без доплат, за вислуги і за посаду і множилася на 12 місяців. До даної сумі додавалися річні витрати з казни (включаючи пільги, службові витрати, проживання в готелі та зарплата помічників. Вся сума ділилася на 365 днів.

Депутати на розмір своєї зарплати не скаржаться, але запевняють, що з їх витратами - це не бозна-які гроші. "На що йде? Частина - на проживання в Києві під час засідань комітетів або сесії. Звичайно, готель надають безкоштовно, але треба ж якось харчуватися ще. Крім того, та площа, яку мені дають в готелі - 12 кв. м, - не дозволяє мені перевезти до Києва сім'ю, тому я постійно катаюсь у Запоріжжя до них. Частина йде на поїздки по області і зустрічі з виборцями, на допомогу їм. Решти на життя вистачає, але це мені", - говорить депутат від
КПУ Олександр Зубчевський.

"Я вважаю, грошей виділяють достатньо. А чи багато це... Тут потрібно враховувати, що депутат - держчиновник з особливим статусом, його голосування може мати ключове значення для країни. Тому потрібно при розрахунку зарплати враховувати і корупційну складову - зарплата повинна бути гідною, щоб парламентарій не лобіював чиїсь інтереси за гроші. Я свою витрачаю на життя - на сім'ю, комунальні, ну, і на допомогу виборцям. Подивіться, скільки людей приходить під парламент, скаржаться на якісь проблеми. Навіть якщо людина лукавить, непросто пройти повз. Я намагаюся допомагати, чим можу. Деякі депутати відмовляються від зарплат... Але тоді виникає питання: на що ж вони живуть? А ось пільги треба врегулювати - по тих же перельотах потрібно, щоб були звіти. А то все взяли і полетіли в Ялту, наприклад, і ніхто не контролює", - говорить народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

"Зарплати на життя депутата вистачає. Я особисто свою витрачаю на благодійність, і ось на благодійність її не вистачає. Занадто багато нужденних... Зайвими пільгами вважаю путівки в санаторій або замовлення машини по Києву - є ж громадський транспорт. А ось перельоти - необхідність, якщо їх скасувати, то всі будуть сидіти в Києві замість зустрічей з виборцями та вирішення проблем в округах", - сказав депутат від Батьківщини Андрій Сенченко

Втім, як зізнаються депутати анонімно, велика частина зарплати депутата йде на дорогий одяг і аксесуари. "Депутат не може через свій статус виглядати погано. Тож доводиться витрачатися на хороші брендові костюми, взуття, годинники", - говорить один з народних обранців.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини