RU

Одеська облрада дала російській мові статус регіональної

15.08.2012, 12:43
Одеська облрада дала російській мові статус регіональної - Фото
f708ce571a920cc9f492bea00fc1817d.jpg
Одеська обласна рада ухвалила рішення про визнання російської мови регіональною на території області. Таке рішення депутати облради прийняли сьогодні на позачерговій сесії.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, зокрема, облрада вирішила, що на території Одеської області поряд з українською мовою як державною повинна бути поширена російська мова як регіональна, і до неї застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов, передбачені мовним законом.

Крім того, облрада звернеться до сільських, селищних та міських рад області з пропозицією про прийняття аналогічних рішень з розвитку, використання і захисту російської мови як регіональної, а також інших мов. Депутати також доручили обласній адміністрації передбачити в обласному бюджеті Одеської області на 2013 рік видатки на реалізацію закону України "Про основи державної мовної політики".

Нагадаємо, 13 серпня аналогічне рішення прийняла Одеська міськрада: "Російська мова є в Одесі регіональною мовою, на яку поширюються передбачені законом форми використання, розвитку і захисту".

Нагадаємо, скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, значно розширює сферу застосування російської мови, був прийнятий парламентом 3 липня. Це викликало хвилю протестів по всій країні. Спікер Ради Литвин обіцяв, що не підпише документ, прийнятий з численними порушеннями, але пізніше його все-таки завізував. 8 серпня стало відомо, що закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики" підписав президент Янукович. Незабаром радник президента Ганна Герман повідомила, що до кінця вересня закон буде суттєво змінений.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини