Одеська облрада дала російській мові статус регіональної

Одеська облрада дала російській мові статус регіональної - Фото
f708ce571a920cc9f492bea00fc1817d.jpg
15.08.2012, 12:43

Тепер на території Одеської області поряд з українською мовою як державною повинна бути поширена російська мова як регіональна

Одеська обласна рада ухвалила рішення про визнання російської мови регіональною на території області. Таке рішення депутати облради прийняли сьогодні на позачерговій сесії.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, зокрема, облрада вирішила, що на території Одеської області поряд з українською мовою як державною повинна бути поширена російська мова як регіональна, і до неї застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов, передбачені мовним законом.

Крім того, облрада звернеться до сільських, селищних та міських рад області з пропозицією про прийняття аналогічних рішень з розвитку, використання і захисту російської мови як регіональної, а також інших мов. Депутати також доручили обласній адміністрації передбачити в обласному бюджеті Одеської області на 2013 рік видатки на реалізацію закону України "Про основи державної мовної політики".

Нагадаємо, 13 серпня аналогічне рішення прийняла Одеська міськрада: "Російська мова є в Одесі регіональною мовою, на яку поширюються передбачені законом форми використання, розвитку і захисту".

Нагадаємо, скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, значно розширює сферу застосування російської мови, був прийнятий парламентом 3 липня. Це викликало хвилю протестів по всій країні. Спікер Ради Литвин обіцяв, що не підпише документ, прийнятий з численними порушеннями, але пізніше його все-таки завізував. 8 серпня стало відомо, що закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики" підписав президент Янукович. Незабаром радник президента Ганна Герман повідомила, що до кінця вересня закон буде суттєво змінений.
Популярне