RU

Обвинувачення у справі Тимошенко зачитували майже п'ять годин

15.07.2011, 15:54
Обвинувачення у справі Тимошенко зачитували майже п'ять годин - Фото
48ac9da3bb33c0ca1d61d7c555051d55.jpg

Обвинувачення у справі Тимошенко зачитували майже п'ять годин
Представник прокуратури Лілія Фролова закінчила читати обвинувальний висновок у справі Юлії Тимошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, екс-прем'єр-міністр звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України. Зокрема, в обвинувальному висновку говориться, що, будучи прем'єр-міністром, Тимошенко перевищила владу і службові повноваження, одноосібно затвердивши директиви на переговори по газових контрактах 2009 року.

Крім того, в обвинуваченні сказано, що Тимошенко вручила голові Нафтогазу Олегу Дубині затверджені нею директиви, на основі яких він і підписав контракти 2009 року, а його заступник Ігор Діденко - контракти на транзит російського газу по території України.

Згідно з текстом обвинувального висновку, Тимошенко, "бажаючи створити собі позитивний імідж ефективного керівника держави, який зміг вирішити газову кризу і одночасно довести свою попередню тезу про необхідність усунути з газового ринку посередника Росукренерго, вирішила погодитися на вказані невигідні для України умови і будь-яким шляхом, в тому числі перевищуючи службові повноваження, забезпечити укладення газових контрактів".

В обвинувальному висновку також говориться, що, відповідно до підписаних газових контрактів, витрати на технологічний газ збільшилися, що призвело до збитків НАК Нафтогаз України на суму 194 млн. 625 тис. доларів.

Нагадаємо, раніше сьогодні суддя Кірєєв видалив екс-прем'єра Тимошенко із зали суду до кінця засідання за порушення норм Кримінально-процесуального кодексу. Перед цим протягом майже півтори години суддя марно намагався підняти Тимошенко зі свого місця і примусити її говорити стоячи. Тимошенко, в свою чергу, апелювала до ст. 55 Конституції і пояснювала свою поведінку формою протесту.

Щоб встигти зачитати весь текст сьогодні, прокурор Лілія Фролова вирішила відмовитися від обіду.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини