RU

ОБСЄ знову не потрапило на всі ділянки розведення військ

04.10.2016, 09:40
ОБСЄ знову не потрапило на  всі ділянки розведення військ - Фото
Фото: osce.org
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ не змогли проводити патрулювання на дорозі між Золотим і Первомайськом, що проходить через сектор ділянки розведення. Про це ЛІГА.net повідомляє прес-служба місії.

"СММ не був наданий повний доступ на всі дільниці розведення. При цьому свобода пересування спостерігачів була обмежена в районах Станиці Луганської і Петровського", - відзначили в прес-службі.

На закритому дорожньому коридорі Золоте-Первомайськ на блокпості бойовиків, розташованому на стороні ділянки розведення, СММ зафіксувала дві вантажівки Камаз, 20 озброєних терористів і шість офіцерів Збройних сил Російської Федерації (ВС РФ) з СЦКК.

"На цьому блокпості спостерігачі бачили, як вантажівка, на яку завантажили кілька ящиків з боєприпасами, виїхала з ділянки розведення", - сказали в прес-службі.

2 жовтня в Петровському СММ зафіксувала дві БМП-1, приховані в різних місцях уздовж дороги, що проходить через центр села. "У міру того як патруль місії наближався до великого сараю, розташованого в селі за межами дільниці розведення, кілька чоловіків схопилися і почали тікати. Один з них в одязі військового типу спробував закрити зовнішні ворота. Усередині сараю спостерігачі помітили, щонайменше, дві БМП, вантажівку військового типу і п'ятьох бойовиків. Закриваючи двері сараю, один з них натягнув на обличчя балаклаву", - сказали в прес-службі.

Міні-БПЛА СММ неодноразово фіксував, як проросійські найманці терористичної організації ДНР (зі зброєю і без) ходили по селу поодинці або невеликими групами. "У селі, за межами дільниці розведення, були зафіксовані три знака, що попереджають про мінну небезпеку. Спостерігачі не виявили на дорозі знаків, що попереджають про мінну ебезпеки, проте офіцери ЗС РФ з СЦКК не змогли посприяти в забезпеченні безпеки СММ. Місія звернулася до них за сприянням у забезпеченні безпеки її спостерігачів, але спроби зв'язатися з цими офіцерами не увінчалися успіхом", - відзначили в прес-службі.

У прес-службі підкреслили, що через відсутність гарантій безпеки і з урахуванням можливої ​​наявності мін пересування патрулів місії 2 жовтня за дорозі між Петровським і Богданівкою в обох напрямках, а також на південь вглиб ділянки розведення було обмежено.

28 вересня спостерігачі місії не змогли дістатися до дільниці розведення сил і засобів між Петровським і Богданівкою і Первомайським та Золотим з метою проведення моніторингу.

23 вересня Хуг заявив, що спостерігачі ОБСЄ зможуть проводити в Донбасі верифікацію тільки, коли обидві сторони це дозволять.

22 вересня  повідомлялося, що обов'язковою умовою початку відведення підрозділів на трьох ділянках фронту є сім днів повної тиші.

21 вересня в Мінську було підписано рамкове рішення тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів.

3 жовтня відведення сил і засобів в Донбасі було зірване з вини бойовиків в районі населеного пункту Петровське на маріупольському напрямку.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської області України. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини