RU

ОБСЄ закликає забезпечити українцям право на мирні протести

05.12.2013, 13:01
ОБСЄ закликає забезпечити українцям право на мирні протести - Фото
b878fd9fa639b10001e6cf5b5f6595e0.jpg
Міністри країн ОБСЄ, які сьогодні зібралися на засідання в Києві, починають виступи із закликів забезпечити право українців на мирні протести, і висловлюють стурбованість побиттям журналістів на вулиці Банкова 1 грудня.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміойі заявив: "Надмірне застосування сили проти мирних протестів мають бути засуджені в Києві і де б то не було".

Британський міністр Девід Лідінгтон заявив, що поняття безпеки виходить далеко за рамки відсутності війни, йдеться про створення умов для миру і стабільності, з демократією та правами людини. "Зустрічаючись тут, у Києві, ми є свідками того, як народ України стикається зі своїми власними викликами, демонструючи зростаюче значення людського виміру. За останні кілька днів сотні українських громадян вийшли на вулиці для того, щоб висловити свою точку зору щодо майбутнього України і рішенню уряду відкласти підписання угоду про асоціацію з ЄС... Мирні демонстрації повинні сприйматися як нормальна характеристика політичного життя. Тому я був дійсно стурбований, коли дізнався про те, що було застосовано насильство для того, щоб розбити мирних демонстрантів", - сказав Лідінгтон.

Британія, за його словами, вітає рішення української влади провести розслідування інцидентів. Окреме занепокоєння Лідінгтон висловив з ​​приводу того, що дуже багато журналістів отримали травми за останні кілька днів. "Я продовжую заклик до української влади виконувати пріоритети прав громадян на мирні протести, свободу зібрань. Дуже важливо, щоб усі сторони зберігали спокій і уникали дій, які можуть призвести до ескалації чи обмеження особистих свобод . Очі всього світу зараз прикуті до України. І це збережеться і після того, як закриється дану нараду. Істотна частка відповідальності лежить на уряді України", - зазначив він.

Міністр закордонних справ Данії Віллі Севндаль закликав Україну почати діалог: "Ми стурбовані зловживаннями з використанням насильства щодо демонстрантів... Ми наголошуємо на необхідності діалогу з громадянським суспільством".

Нагадаємо , інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ ініціює спільні дії ЗМІ щодо притягнення до відповідальності винних у побитті журналістів під час подій на Банковій 1 -го грудня. Вже зібрана група юристів, які захищатимуть права постраждалих представників ЗМІ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини