RU

ОБСЄ: Росія порушує міжнародне право щодо ситуації в Криму

19.03.2014, 12:29
ОБСЄ: Росія порушує міжнародне право щодо ситуації в Криму - Фото
Дідьє Буркхальтер (фото - osce.org)
Визнання Російською Федерацією незалежності Криму є порушенням статутних обов'язків організації та норм міжнародного права. Про це заявив Президент Швейцарської Конфедерації  глава Організації з безпеки Ради Європи ( ОБСЄ) Дідьє Буркхальтер, повідомив офіційний сайт організації.

"Голова ОБСЄ вважає, що останні кроки, які зробила Росія, а саме визнання статусу Криму, порушують основоположні зобов'язання в ОБСЄ та є несумісними з нормами міжнародного права. Ці односторонні дії також суперечать Гельсінському заключному акту", - йдеться в тексті повідомлення.

Буркхальтер нагадав, що країни ОБСЄ взяли на себе зобов'язання об'єднання по спільній безпеці, в якому кожна країна-учасниця має рівне право на безпеку. "І жодна країна ОБСЄ не має зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших".

За словами глави ОБСЄ, останні події по Криму не повинні означати припинення застосування дипломатичних методів для врегулювання кризової ситуації. На думку Буркхальтера, відкритий і чесний діалог між сторонами конфлікту, а також рішучі зусилля "з наведення мостів сьогодні важливі як ніколи".

Нагадаємо, вчора в Москві був підписаний договір між Росією і Кримом про прийняття в РФ республіки Крим. Документ підписали президент Росії Володимир Путін, самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, нелегітимний спікер кримського парламенту Володимир Константинов і самопроголошений мер Севастополя Олексій Чалий.

Сьогодні Конституційний суд РФ визнав законним приєднання Криму до Росії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини