RU

ОБСЄ підготувала "дорожню карту" для вирішення кризи в Україні

07.05.2014, 17:49
ОБСЄ підготувала
Дідьє Буркхальтер, глава ОБСЄ (фото - ЕРА)
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) підготувала "дорожню карту" з вирішення української кризи, яка найближчим часом буде представлена ​​всім чотирьом сторонам, що підписали женевські домовленості - США, ЄС, Росії та Україна. Про це заявив глава ОБСЄ, діючий президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер після переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє ІТАР-ТАРС.

За словами глави ОБСЄ, загальні підходи "дорожньої карти" обговорювалися напередодні у Відні. "Дорожня карта" ОБСЄ з Україною, заявив Буркхальтер, пропонує припинення вогню, деескалацію напруженості, налагодження діалогу і проведення президентських виборів.

ОБСЄ пропонує конкретні кроки в реалізації цих чотирьох пунктів. Так, що стосується припинення вогню, то, за словами Буркхальтера, "дуже важливо, щоб на найвищому рівні та інших рівнях особи, викриті політичною відповідальністю, заявили про неприйняття насильства". Зокрема, "повинні бути припинені всі збройні дії, залякування та провокації", підкреслив він. "Дуже важливо, що зараз пролунав заклик з уст президента Путіна - перенести референдум 11 травня з метою налагодження діалогу", - зазначив голова ОБСЄ.

Також необхідно роззброєння в метою деескалації насильства. "Ми пропонуємо підтримку з боку ОБСЄ для національного плану роззброєння, який повинен прийнятий на Україні, і готові сформувати відповідний фонд, з якого заходи щодо виконання цього плану роззброєння, фінансуватимуться", - сказав Буркхальтер.

Нарешті, продовжив він, в центрі діалогу між конфліктуючими сторонами на Україні, повинна стояти в тому числі схема децентралізації.

Нагадаємо, раніше Буркхальтер заявив, що моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) готова простежити за виконанням женевських домовленостей, покликаних привести до деескалації напруженості в Україні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини