RU

ОБСЄ оцінить вибори з урахуванням ситуації Тимошенко й Луценка

12.09.2012, 13:03
ОБСЄ оцінить вибори з урахуванням ситуації Тимошенко й  Луценка - Фото
Одрі Гловер (фото - ЕРА)
Міжнародні спостерігачі будуть враховувати при підготовці своїх висновків по українських виборах ситуацію з Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком. Про це повідомила голова місії бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Одрі Гловер сьогодні на прес-конференції в Києві, відповідаючи на запитання журналістів щодо нереєстрації Тимошенко й Луценко кандидатами в депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, голова місії зазначила, що місія приділяє увагу вільному праву вибору, яке є необхідною умовою для проведення демократичних виборів. "Нас дуже цікавлять, як розвиватимуться ці події. Ми ознайомилися з постановами Парламентської асамблеї Ради Європи та Європейського парламенту і будемо враховувати цей факт при підготовці наших звітів", - сказала вона.

Гловер також повідомила, що крім цього в центрі уваги буде питання використання адмінресурсу, інформація про підкуп виборців, а експерт з питань ЗМІ буде готувати звіт за умовами роботи журналістів при висвітленні виборів. Вона повідомила, що основна команда місії, яка складається з 20 експертів, вже прибула до України. Наступного тижня прибуде 90 довгострокових спостерігачів, які працюватимуть по всій території України. Голова місії підкреслила, що ці 110 спостерігачів представляють 35 країн-учасниць ОБСЄ. Крім цього, за її словами, на день голосування приїдуть 600 короткострокових спостерігачів.

"Ми будемо оцінювати майбутні вибори з точки зору їх відповідності міжнародним принципам демократичних виборів, зобов'язанням ОБСЄ, а також відповідності національному законодавству", - сказала вона.

Гловер підкреслила, що представники місії будуть відслідковувати і аналізувати весь процес виборів, від реєстрації кандидатів до підрахунку голосів, можливого оскарження результатів виборів та вирішення спірних питань. Місією будуть підготовлені два проміжних звіти, перший з яких буде представлений в жовтні, а також підсумковий звіт, що містить рекомендації, який буде підготовлений протягом двох місяців після виборів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини