RU

Обрано голову Антикорупційного суду. Її звуть Олена Танасевич

07.05.2019, 16:31
Обрано голову Антикорупційного суду. Її звуть Олена Танасевич - Фото
Олена Танасевич (фото - LIGA.net)

Сьогодні, 7 травня, головою Вищого антикорупційного суду стала Олена Танасевич: її обрали на зборах суддів шляхом таємного голосування. Вони впоралися з третьої спроби, так як при першому і другому голосуванні ніхто з кандидатів не набрав мінімально необхідної кількості голосів, повідомляє кореспондент LIGA.net.

За кандидатуру Танасевич проголосували 23 судді з 38.

Олена Танасевич була суддею Печенізького районного суду Харківської області. Вона показала кращі бали на відборі до антикорупційного суд.

Танасевич закінчила харківську юракадемію, а присягу судді прийняла в 2012 році. Її чоловік займається бізнесом в Харкові, сім'я має квартиру і сім земельних ділянок. Зарплата судді склала 220 тис на рік, а її чоловіка - мільйон. Їздить на автомобілі Peugeot 107.

Також було обрано заступника голови суду. Ним став Євген Крук. До ВАС він займався адвокатською діяльністю.

Раніше LIGA.net повідомляла, що на посаду голови ВАС крім Танасевич претендували (при першому і другому голосуванні) також Маркіян Галабала і Олег Павлишин. Перед другою спробою Галабалу прибрали зі списку претендентів, оскільки він набрав менше голосів - 9 (Павлишин - 14, Танасевич - 15).

На третє голосування Павлишин та Галабала вирішили не висувати свої кандидатури. У той же час на голосування була запропонована кандидатура Ольги Саландяк.

7 червня 2018 року Рада прийняла закон про антикорсуд: "за" проголосували 315 нардепів. Президент незабаром підписав цей закон. 6 березня 2019 року було оголошено переможців конкурсу в судді антикорсуду.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини