RU

Обрання Обами президентом США може надовго відстрочити приєднання України до ПДЧ

10.11.2008, 13:20

Українські експерти впевнені, що обрання Президентом США Барака Обами означає відстрочку приєднання України до Плану дій з членства в НАТО (ПДЧ). Про це сьогодні заявив журналістам заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, коментуючи результати опитувань 28 українських політичних експертів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами О.Голобуцького, третина опитаних говорить про те, що питання приєднання України до ПДЧ буде відкладено на невизначений час. Велику кількість експертів зазначають, що Україна отримає більш зважену і прагматичну політику, поліпшуючу умови приєднання до ПДЧ. Водночас значна частина експертів стверджують, що питання приєднання України до ПДЧ знаходиться в компетенції української влади і залежить виключно від ефективності їхньої діяльності.

"У зв'язку зі зміною курсу Білого Дому на більш ліберальний і зважений, Україна має шанс отримати певний передих у міжнародних відносинах. Оскільки Обама чітко визначив свій курс як відмову від "дипломатії гармат", Президент Ющенко перестане отримувати заохочувальні, але провокаційні по суті сигнали. Обама більш акуратно і зважено будуватиме відносини з Росією, пом'якшить позицію США щодо всіх локальних конфліктів і точках міжнародної напруженості", - сказав О.Голобуцький.

Він зазначив, що це стосуватиметься не тільки Іраку, але і ситуації в Грузії, Придністров'ї і Криму. Також О.Голобуцький зазначив, що зусилля Віктора Ющенка щодо найшвидшого приєднання України до ПДЧ, швидше, залишаться без підтримки з боку Сполучених Штатів Америки. "Враховуючи, що в Україні позицію досягнення домовленостей з Росією з усіх питань у режимі пошуку взаємної вигоди представляє Прем'єр Юлія Тимошенко, ймовірно, саме вона має більше шансів знайти взаєморозуміння з Обамою і новою адміністрацією, які розділяють ту саму думку щодо Російської Федерації. Є значні шанси, що, не форсуючи подій і не викликаючи суспільного неприйняття всередині України, Тимошенко при помірній підтримці США зуміє досягнути більшого в гарантуванні безпеки країни і паритетному уявленні її інтересів на міжнародній економічній і політичній арені, ніж це вдалося Ющенку, який захищав інтереси України вельми агресивно", - наголосив О.Голобуцький.

Водночас він вважає, що такий перебіг подій не означає, що Росія упустить момент у період невизначеності, в зв'язку зі зміною адміністрації в США, закріпити свої міжнародні позиції. Про це свідчать і припинення роботи в комісіях з Чорноморського флоту, і розбіжності, що знову з’явилися з Україною, а також нещодавно висловлені Президентом Дмитром Медведєвим плани розмістити "Іскандери" (ракетні комплекси "Іскандер" - ред.) і глушилки ПРО в Калінінградській області РФ", - сказав О.Голобуцький.

Нагадаємо, кандидат від Демократичної партії сенатор Барак Обама, переміг на виборах Президента США. Таким чином, він став 44 Президентом Сполучених Штатів Америки і першим темношкірим господарем Білого Дому.

Досьє на Барака Обаму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини