RU

Оборона й економіка. Україна, Польща і Литва створили Люблінський трикутник

28.07.2020, 14:19
Оборона й економіка. Україна, Польща і Литва створили Люблінський трикутник - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: прес-служба МЗС)

Україна, Польща і Литва створили новий міжрегіональний формат - Люблінський трикутник. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спільної прес-конференції з колегами з цих країн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Сьогодні ми створюємо Люблінський трикутник. Це формат, який стане важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи, а також зміцнення України як повноправного члена європейської та євроатлантичної родини", - сказав він.

За його словами співпраця в рамках формату буде здійснюватися не тільки в сфері оборони і протидії російській дезінформації, але також в областях економіки, торгівлі, інвестицій, інфраструктури, туризму і "всього, що здатне ще глибше об'єднати країни і зробити Європу сильнішою".

Читайте також: Україна об'єднується з Польщею проти будівництва Північного потоку-2

Кулеба зазначив, що міністри закордонних справ будуть наповнювати формат змістом, щоб з'являлися конкретні проекти. Зокрема вже створена загальна "повноцінна НАТОвська бригада" з офіцерів трьох країн. "Вона буде здатна виконувати найскладніші завдання з підтримання миру та безпеки", - підкреслив міністр.

"Ми також бачимо велику перспективу в тому, щоб він (формат, - ред.) став інструментом ангажування тих країн, які потребують більш тісних контактів із Заходом, із загальноєвропейськими структурами. Ми з колегами будемо допомагати нашим друзям і нашим сусідам активніше взаємодіяти в цій сфері", - заявив глава МЗС.

Після прес-конференції Кулеба  додав, що Україна прагне вступати в європейські об'єднання, але також повинна сама ініціювати нові формати в Центральній Європі і "виступати з позиції країни, яка здатна не тільки йти за кимось, але і вести за собою".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини