RU

Обмін 23 росіян на в'язнів Кремля: Україна чекає від РФ відповіді

06.06.2018, 17:37
Обмін 23 росіян на в'язнів Кремля: Україна чекає від РФ відповіді - Фото
Ірина Геращенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Україна в черговий раз звернулася до РФ з офіційною пропозицією розглянути можливість обміну 23 росіян, засуджених в Україні, на незаконно утримуваних в російських в'язницях українців. Про це повідомила представник України на мінських переговорах, уповноважений президента з прав людини Ірина Геращенко.

За її словами, попередні звернення Києва до представника РФ в тристоронній контактній групі в Мінську досі залишалися без відповіді, а заступник глави МЗС РФ стверджує, що Україна ніяких звернень не направляла.

"Сьогодні ще раз офіційно направила представникам РФ в Мінських групах лист з прізвищами з проханням надати Україні офіційну відповідь про можливість передачі 23 росіян в обмін на українців-політв'язнів Кремля", - заявила нардеп.

Також Геращенко звернулася до МЗС України з проханням офіційно продублювати пропозицію з обміну російському зовнішньополітичному відомству.

Вона нагадала, що представник РФ в Мінську Борис Гризлов обміни такого плану не вважає темою мінських переговорів, а прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков думає навпаки, кажучи, що це "предмет роботи спеціальної групи" в Мінську.

У свою чергу, сьогодні, 6 червня, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив, що влада України поки не направляла Москві офіційного звернення щодо можливого обміну заарештованих громадян РФ на українських політв'язнів.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини