RU

Обама зібрав навколо себе всіх українофілів

28.11.2008, 16:12

Новообраний Президент США Барак Обама призначив членів своєї адміністрації, які не з чуток знають про Україну.

У п'ятницю Б.Обама повинен назвати свого майбутнього Держсекретаря. Приблизно на цю посаду буде призначено дружину екс-президента Білла Клінтона Хілларі. Відомо, що пара Клінтон неодноразово бувала в Україні і вельми прихильно ставиться до нашої країни.

Заступником Х.Клінтон стане Марк Бжезинський, син відомого політолога Збігнева Бжезинського, який завжди був гострим критиком Росії і прихильником розвитку більш тісних відносин між Україною і Америкою.

Також висока імовірність того, що на стратегічно важливі пости в адміністрації Б.Обами прийдуть люди з команди Клінтона. Зокрема на пост Міністра торгівлі претендує Білл Річардсон, який раніше допомагав Україні вирішувати питання з ліквідації аварії на ЧАЕС.

Як повідомляє "Українська правда", серед інших знакових фігур - кандидат на пост Міністра юстиції Ерік Холдер і кандидат на пост голови апарату Білого дому Рам Еммануель.

На думку політологів, призначення на ключовий зовнішньополітичний пост у США такого самостійного політика, як Х.Клінтон, є позитивним сигналом для України. Одним з основних ідеологів зовнішньополітичної стратегії нової демократичної адміністрації стане Джозеф Байден. Цей сенатор-демократ від штату Делавер не втомлюється виражати стурбованість "відходом" Росії від демократії при Володимирові Путіні. Він затятий прихильник розширення НАТО на Схід і найшвидшого включення до складу Альянсу України.

Ще однією важливою персоною в команді Б.Обами є професор Стенфордського університету Майкл Макфол. Аналітики чекають, що він займе важливе місце в новій адміністрації, оскільки користується великим авторитетом в американських політиків з обох партій. М.Макфол є фахівцем з Росії, але також добре розбирається в українському питанні.

Досьє на Барака Обаму >>>

Про євроатлантичне спрямування України >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини