RU

ОАСК скасував люстрацію ексглави слідчого управління МВС часів Майдану

11.01.2021, 15:55
ОАСК скасував люстрацію ексглави слідчого управління МВС часів Майдану - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Окружний адмінсуд столиці прибрав зі списку люстрованих чиновників Миколу Чинчина, який при Майдані в 2013-2014 роках очолював Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ. Про це йдеться в тексті рішення ОАСК, посилання на яке також є на сайті судової влади.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

У рішенні суд вказав, що спочатку МВС своїм наказом від 01 жовтня 2020 визнало, що Чинчин успішно пройшов конкурс на посаду головного спеціаліста кадрового департаменту міністерства.

Однак наступного дня, 2 жовтня, в управлінні з питань запобігання корупції ознайомилися з трудовою книжкою кандидата і повідомили, що той підпадає під дію закону про люстрацію й у прийнятті на роботу Чинчину було відмовлено, а його самого внесли до реєстру люстрованих.

Згідно з трудовою книжкою чиновника, він в різні роки займав керівні пости в органах прокуратури та нагляду, а також головного слідчого управління. У 2020 році він вирішив знову повернутися в МВС.

Приймаючи рішення у справі, ОАСК вирішив керуватися не нормами українського законодавства, а практикою Європейського суду з прав людини.

На думку судді, під час ухвалення рішення про люстрацію ніхто не оцінив поведінку Чинчина індивідуально, а замість цього його внесли до реєстру люстрованих лише тому, що він займав "відносно високі посади".

Окружний адмінсуд Києва скасував наказ МВС, яким Чинчину було відмовлено в посаді і виключив його зі списку люстрованих осіб.

У день прийняття рішення ОАСК виніс ще дві ухвали.

У першій він встановив, що буде розглядати справу без присутності сторін, а в другій – дав МВС додатковий термін для подачі заперечень щодо справи. Правда, подати будь-які документи до суду міністерство навряд чи б встигло, оскільки остаточне рішення було винесено ОАСК в той же день.

  • У березні 2014 року Чинчина було звільнено з посади начальника Головного слідчого управління.

Читайте також: Кличко подає до суд на начальника слідчого управління МВС Чинчина

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини