ОАСК: Богдана незаконно виключили зі списку партії Порошенка

11.10.2019, 16:56
ОАСК: Богдана незаконно виключили зі списку партії Порошенка - Фото
Андрій Богдан (Фото: Володимир Гонтар/ЕРА)

Через більш ніж півтора року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов голови Офісу президента

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним рішення Центральної виборчої комісії від 2016 року, яким нинішній глава Офісу президента Андрій Богдан був виключений з виборчого списку партії Блок Петра Порошенка. Про це йдеться в рішенні суду від 7 жовтня 2019 року, передає LIGA.net.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Богдан був включений в список БПП під 74-м номером. За підсумками виборів за списками партії Порошенка в Раду зайшло 64 людини.

У лютому 2016 року парламент прийняв закон, який дозволив партіям виключати зі свого списку кандидатів до моменту їх визнання обраними народними депутатами. Після цього в березні 2016 року з'їзд БПП виключив Богдана зі свого списку, на підставі чого ЦВК прийняла відповідну постанову.

У той же час в грудні 2017 року Конституційний суд визнав вищевказаний закон неконституційним, після чого він автоматично втратив силу. У зв'язку з цим Богдан двічі звертався до Центрвиборчкому з проханням зареєструвати його нардепом, однак комісія констатувала відсутність механізму відновлення його у виборчому списку БПП.

Тому Богдан звернувся до суду, який з березня 2018 року розглядав цей позов.

І ось через більш ніж півтора року ОАСК задовольнив позов голови ОП і скасував постанову ЦВК про виключення Богдана зі списку БПП.

Також суд визнав протиправною бездіяльність комісії щодо невизнання Богдана обраним нардепом. У той же час суд відмовився зобов'язати ЦВК зареєструвала Богдана нардепом, оскільки фракція БПП припинила своє існування у зв'язку з позачерговими виборами 2019 року.

  • Сьогодні повідомлялося, що ОАСК відновив Шевчука на посаді голови Конституційного суду.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить