RU

НУНС зробить все для створення демократичної коаліції

07.10.2008, 14:05

Фракція "Наша Україна - Народна самооборона" зробить все можливе для того, щоб демократичну коаліцію було створено. Про це заявив лідер фракції В’ячеслав Кириленко, виступаючи з парламентської трибуни у вівторок.

За його словами, фракція і надалі буде послідовною і не поступиться своїми принципами. "Повинен знати весь парламент і вся країна: ми ніколи нікому не ставили ультиматумів і не ставимо. Ми оголошували свої програмні принципи", - зокрема, наголосив В. Кириленко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В. Кириленко уточнив, що для його фракції недопустима практика таємних домовленостей.

До того ж депутат зазначив, що в українському парламенті було прийнято ряд антиконституційних рішень. "Щоб таке не повторилося, можливі потенційні майбутні партнери повинні вийти на режим взаємної довіри", - заявив він.

Коментуючи перебіг перемовного процесу про створення коаліції, лідер фракції НУНС повідомив, що більшість питань врегульовано, крім одного - який, помиляючись, називають "грузинським питанням". "Колеги, я вас розчарую - це питання про Україну. Це питання про те, як ми бачимо суверенітет рідної країни в найближчому майбутньому. Чи будемо ми дозволяти іноземним військам сюди-туди їздити по нашій території, іноземним кораблям сюди-туди плавати під командуванням іншої країни", - заявив В. Кириленко.

До того ж він зазначив, що сторони далеко просунулися в перемовному процесі, однак є ряд обставин, які стримують швидке і результативне рішення консультацій. "Це позиція лідера БЮТ", - сказав В. Кириленко.

Зокрема фракцію НУНС неприємно здивували результати візиту Прем'єр-міністра до Москви, де Юлія Тимошенко "не досягла жодних домовленостей із постачань газу", але замість цього є імовірність передачі української ГТС Росії. "Чому Прем'єр-міністр України мовчки слухала і спостерігала, коли Президент і Прем'єр (Російської Федерації - ред.) звинувачували нашу рідну країну в незаконній торгівлі зброєю?", - спитав В. Кириленко, додавши, що торгівля зброєю з Росією за обсягами в п'ять разів перевищує торгівлю зброєю з Грузією.

Також НУНСу не подобається, що Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко "мовчки слухала образи" з вуст Прем'єр-міністра РФ на адресу Президента України Віктора Ющенка. "Можна ставитися до Президента як завгодно, але політик такого рівня не повинен дозволяти собі таку поведінку на міжнародних зустрічах", - зазначив В. Кириленко.

На думку В. Кириленка, ці обставини гальмують перемовний процес про коаліцію. "Нам і до сьогоднішнього дня здається, що все-таки справжній сценарій - в Кремлі, а тут - усього лише "димова завіса". Ну і надалі ми будемо робити все для того, щоб демократична коаліція відродилася, але на принципах захисту національних інтересів, національних цінностей і пріоритетів", - зазначив він.

Нагадаємо, тим часом Президент України Віктор Ющенко вважає, що сьогодні український політикум може перегорнути сторінку і говорити про подальше існування української демократії. За його словами, він дав можливість провести коаліційні перемовини не тільки в передбачений Конституцією строк - 30 днів, але і понад цей строк, і "Наша Україна" ці перемовини провела. Але демократична коаліція в попередньому складі виявилася в поточній політичній ситуації непотрібною, "оскільки план, який задумали проти України, був набагато ціннішим, ніж перемовини щодо порядку денного парламенту з грузинського питання та Чорноморського флоту", - вважає він.

Усе про Коаліціаду-2008>>>

Досье на В’ячеслава Кириленка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини