RU

НУНС: Змова БЮТ і ПР відкриває дорогу до Конституційної Асамблеї

11.06.2009, 10:42

Народний депутат, заступник голови фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (НУНС) Тарас Стецьків заявляє, що драматичні події минулого тижня мають переконати суспільство у тому, що політикам треба заборонити втручатися у Конституцію. На його думку, писати і приймати Конституцію має народ, як єдине джерело влади. Депутат переконаний: треба обрати Конституційну Асамблею, куди повинна увійти справжня еліта країни. Делегати засновницьких зборів, у свою чергу, мають добровільно (на п'ять чи десять років) відмовитися від права балотуватися на будь-яку виборчу посаду або від участі у виконавчій владі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі НУНС, парламентар відзначив, що фахівці Конституційної Асамблеї "напишуть Конституцію не під себе, а для народу і політиків, нинішнього і грядущих поколінь. Розроблену Асамблеєю Конституцію затвердить на референдумі український народ".

Спробу створення широкої коаліції Т.Стецьків назвав "змовою політичних еліт проти власного народу". "Це була реальна спроба узурпації влади, крок до ліквідації фундаментальних основ демократії. Зміна Конституції ігноруючи думку народу, скасування всенародних виборів Президента, політичний хабар у вигляді пролонгації повноважень депутатів Верховної Ради і місцевих рад, імперативний мандат, який узаконював би політичне рабство - це далеко неповний перелік елементів цієї змови", - відзначає політик.

"Мета вождів змови лежала на поверхні: зробити владу своєю довічною приватною власністю", - переконаний парламентар.

Нагадаємо, 7 червня В.Янукович заявив, що його політична сила не вступить у коаліцію з Блоком Юлію Тимошенко. У своєму телевізійному зверненні до народу В.Янукович вказав, що не може погодитися зі зміною до Конституції України, згідно з якою глава держави має обиратися депутатами Верховної Ради. Лідер Партії регіонів виступає за всенародні вибори Президента.

У телезверненні у відповідь до народу Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що вибори Президента в Верховній Раді не були принциповою позицією БЮТ у переговорах з Партією регіонів. За її словами, у п'ятницю, 5 червня, лідер Партії регіонів В.Янукович запропонував "екзотичну норму Конституції", за якою у виборах Президента не може брати участь кандидат молодший за 50 років.

Тарас Стецьків: біографія і добірка новин>>>
Створення коаліції БЮТ і ПР: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини