Нуланд і Сурков обговорили роль Ахметова в Донбасі

14.03.2016, 15:25
Нуланд і Сурков обговорили роль Ахметова в Донбасі - Фото
Вікторія Нуланд і Владислав Сурков (колаж - liga.net)

Так званий "план Медведчука" може бути спільною грою американців і росіян. Офіційний Київ до цієї ідеї відноситься прохолодно

Представники Росії і США обговорювали ідею висунення донецького бізнесмена  Ріната Ахметова як лідера для нині окупованих районів, який може спробувати відновити зруйнований регіон. Про це йдеться в матеріалі ЛІГА.net План Б: бойовиків позбавлять громадянства, кордон України - по Донбасу.

Спочатку ідея сумістити кремлівських маріонеток в терористичних анклавах ДНР і ЛНР належала офіційному Києву. ЛІГА.net писала про це в кінці січня. Ця умова, поряд з іншими, була передана представнику РФ в контактній групі  Борису Гризлову, коли він приїжджав в Україну. Однак тепер з подачі деяких українських ЗМІ це називається "план Медведчука".

На пост глав адміністрацій в Донецьку і Луганську від України нібито номінуються Рінат Ахметов і Юрій Бойко. Обидва непрямо підтвердили переговори на цю тему (заява Ахметова, заява Бойка). У неділю ввечері ЛІГА.net в офісі президента Порошенка повідомили коротко: "Розмови були".

Про зрослу роль Ахметова йдеться не вперше. Ще рік тому ЛІГА.net писала про те, що Ахметову вдалося вибудувати відносини з американцями. У Вашингтоні вважають, що донецький олігарх може стати лідером для Донбасу і очолити його реінтеграцію в Україні. В офісі Порошенка це сприймалося з побоюванням, оскільки бізнесмен, за їхніми словами, вибудовував відносини не тільки з американцями, але й з російською стороною, нібито через радника президента РФ Владислава Суркова.

Як цей сценарій може заробити в умовах постійних порушень мінських угод з боку російської гібридних військ - незрозуміло. Наприклад, що буде Ахметов робити з російськими танками в Донецьку. Спочатку ідея сумістити ватажків терористів була в тому, щоб деморалізувати прихильників Росії. Якщо Кремль визнає запропонованих Києвом керівників Донецька і Луганська - це поразка і відмова від псевдореспублік.

Саме тому ймовірність реалізації цього сценарію прагне до нуля - свою поразку Путін таким публічним чином не визнає. Адже тоді це буде "план Порошенка": пов'язані по руках і ногах Ахметов і Бойко, яким є що втрачати в Україні, будуть грати роль "лідерів Донбасу" і будуть робити те, що їм скаже Київ. Чи змириться з цим Москва і місцеві бандити - навряд чи. Нещодавно кремлівські маріонетки просто вигнали, протримавши в "МГБ" близьких до Ахметова волонтерів з захоплених в Донбасі територій. Красномовний жест.

Альтернативна версія виглядає менш оптимістично для України. Відповідно до неї, за новою роллю Ахметова стоять одночасно американці і росіяни. Під час відомої зустрічі помічниці держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторії Нуланд з помічником президента РФ Сурковим в Калінінграді обговорювалася функція Ахметова як посередника між інтересами США і Росії в Донбасі.

Тобто, якщо провести вибори в Донбасі не виходить - треба просто призначити потрібних людей, які займуться "відновленням Донбасу" в єдиній Україні за гроші Заходу. В цьому випадку "план Медведчука" або "план Порошенка" стає компромісним російсько-американським планом.

Читайте більше: План Б: бойовиків позбавлять громадянства, кордон України - по Донбасу

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам