RU

Нуланд: США вважають дії Росії в Україні вторгненням

05.03.2015, 10:42
Нуланд: США вважають дії Росії в Україні вторгненням - Фото
Вікторія Нуланд
Заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд визнала, що США вважають дії Росії в Україні "вторгненням", пише The Guardian. Можливо, це перший випадок, коли високопосадова офіційна особа США вжила цей термін щодо українського конфлікту, йдеться в статті.

"Нуланд виступала на засіданні комітету з закордонних справ Палати представників США. Конгресмен Брайан Хіггінс запитав у неї, як розцінювати підтримку Росією повстанців у східній Україні - надання зброї, важкої бронетехніки, грошей і військовослужбовців:" Чи є це вторгненням у практичному відношенні?"

Спочатку Нуланд відповіла: "Ми чітко заявили, що Росія несе відповідальність за те, що ця війна була "випущена на поле". Хіггінс зажадав відповісти "так" або "ні" на питання про те, чи є це вторгненням."Ми в минулому вживали це слово, так", - відповіла Нуланд.

"Мабуть, це перший випадок, коли високопосадова офіційна особа оборонило це слово з приводу втручання Росії у східній Україні, а не просто триваючої окупації Кримського півострова", - йдеться в статті.

Співробітники адміністрації Обами багато місяців намагалися не називати конфлікт "вторгненням". Терміна "вторгнення" також уникають президент Обама, посли США, держсекретар США, канцлер Меркель та інші лідери ЄС. Ймовірно, вони не хочуть загострювати антагоністичну риторику і відбивати у Кремля прагнення до компромісу, вважає автор.

Конгресмени на вищезгаданому засіданні, однак, не соромилися. Ед Ройс не тільки сказав, що Росія вторглася в Україну, а й заявив, що Кремль завербував усіх скінхедів і незадоволених в російськомовному світі і спробував відправити їх на схід України.

Майже всі члени комітету закликали США негайно озброїти Україну летальними оборонними озброєннями для боротьби з передбачуваними 12 тис військовослужбовців РФ, які воюють разом з повстанцями і координують їхні дії в східній Україні.

Нуланд повторила, що Обама поки не прийняв рішення про постачання зброї. Вона також виступила на захист стратегії адміністрації Обами, яка передбачає фінансову допомогу Києву та санкції відносно Росії.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини