RU

Партія Ющенка вимагає вето на скорочення української в ефірі

08.11.2011, 09:30
Партія Ющенка вимагає вето на скорочення української в ефірі - Фото
7800dc6b7592d61cb1637e8afbe60111.jpg
Народні депутати від НУНС, члени партії Наша Україна Зіновій Шкутяк, Андрій Парубій, Володимир Карпук, Іван Стойко та Володимир Мойсик звернулися до президента України Віктора Януковича з вимогою накласти вето на закон N6342, який передбачає скорочення до 25% частки української продукції в телерадіоефірі.

Як повідомляє прес-служба партії, нашоукраїнці переконані, що такі рішення, прийняті парламентською більшістю, прямо суперечать вимогам Конституції України, ст. 11 якого містить чіткий і однозначний припис: "Держава сприяє консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України".

Крім того, згідно з висновками Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління Верховної Ради, характер змін в закон безпосередньо не випливає з вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, до чого апелюють автори законопроекту.

"Прийняті зміни до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" підривають можливості для розвитку української телерадіоіндустрії, популяризації національного культурного продукту, закріплюють домінування в українському інформаційному просторі культурних продуктів іноземного виробництва", - йдеться у зверненні народних депутатів до президента України.

На переконання авторів звернення, законопроект фактично лобіює інтереси іноземних аудіовізуальних виробників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини