Партія Ющенка вимагає вето на скорочення української в ефірі

08.11.2011, 09:30
Партія Ющенка вимагає вето на скорочення української в ефірі - Фото
7800dc6b7592d61cb1637e8afbe60111.jpg

На переконання нашоукраїнців, законопроект фактично лобіює інтереси іноземних аудіовізуальних виробників

Народні депутати від НУНС, члени партії Наша Україна Зіновій Шкутяк, Андрій Парубій, Володимир Карпук, Іван Стойко та Володимир Мойсик звернулися до президента України Віктора Януковича з вимогою накласти вето на закон N6342, який передбачає скорочення до 25% частки української продукції в телерадіоефірі.

Як повідомляє прес-служба партії, нашоукраїнці переконані, що такі рішення, прийняті парламентською більшістю, прямо суперечать вимогам Конституції України, ст. 11 якого містить чіткий і однозначний припис: "Держава сприяє консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України".

Крім того, згідно з висновками Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління Верховної Ради, характер змін в закон безпосередньо не випливає з вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, до чого апелюють автори законопроекту.

"Прийняті зміни до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" підривають можливості для розвитку української телерадіоіндустрії, популяризації національного культурного продукту, закріплюють домінування в українському інформаційному просторі культурних продуктів іноземного виробництва", - йдеться у зверненні народних депутатів до президента України.

На переконання авторів звернення, законопроект фактично лобіює інтереси іноземних аудіовізуальних виробників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих