RU

Інтернет-опитування: що Україні краще - зона торгівлі з ЄС чи Митний союз?

13.04.2011, 15:11
Інтернет-опитування: що Україні краще - зона торгівлі з ЄС чи Митний союз? - Фото
9d71c80923738f24f6a1240dd53936a2.jpg

Інтернет-опитування: що Україні краще - зона торгівлі з ЄС чи Митний союз?

12 квітня Київ відвідав з робочою поїздкою глава уряду РФ Володимир Путін. Як і прогнозувалося, високопоставлений російський гість спробував переконати керівництво України у необхідності вступу до Митного союзу РФ, Білорусі і Казахстану.

На зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим глава російського уряду сказав, що прямий виграш України від співпраці з Митним союзом становитиме $6,5-9 млрд. у рік і зростання ВВП - до 2%. Але, як стало відомо, за підсумками перемовин з українським керівництвом Прем'єр-міністр РФ так і не отримав прямої згоди. Ніби Віктор Янукович стоїть на позиції: Україна інтегрується в Євросоюз, у Митний союз не вступає, а буде дотримуватися формули "3+1".

Пропозиція принадна, але Україна вже практично завершила перемовини про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським союзом, крім того Україна, - член Всесвітньої торгової організації, і ряд зобов'язань перед СОТ також заважає входженню у МС. До того ж в Єврокомісії заявили, що приєднання України до Митного союзу унеможливить перемовини з зони вільної торгівлі з ЄС.

На думку експертів, перед керівництвом країни стоїть непросте завдання. Україна не має у своєму розпорядженні достатній запас часу, щоб спокійно вести перемовини як з ЄС, так і з Росією, тому відповідь доведеться дати вже найближчим часом.

На порталі ЛІГА.net стартувало опитування з метою з'ясувати в інтернет-користувачів, яка модель зовнішньоекономічної співпраці для України була б найбільш прийнятною. Приєднатися до голосування >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини