RU

НСНУ не розуміє, чому мовчить Тимошенко

26.08.2008, 11:36

Лідер партії "Народний Союз "Наша Україна", народний депутат В'ячеслав Кириленко здивований мовчанням Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у питанні діяльності Чорноморського флоту Росії на території України. За його словами, НСНУ може ініціювати скликання ради коаліції для того, щоб з'ясувати причини такої позиції Прем'єр-міністра.

Як повідомляє Інтернет-представництво НУНС, згідно з припущенням В. Кириленка, глава уряду могла зайняти політичну позицію сприяння діям ЧФ РФ тоді, "як під загрозою опинилася національна безпека України".

В. Киріленко наголосив, що навіть після того, як бойові кораблі ЧФ Росії фактично взяли участь у бойових діях на території Грузії, Ю. Тимошенко так і не підписала ухвалені урядом постанови, які регулюють порядок перетину українських кордонів кораблями ЧФ РФ та порядок пересування військових підрозділів ЧФ поза місцями дислокації в Криму.

"Нашоукраїнець" сказав, що питання підписання постанов буде знову виноситися членами уряду від НУНС на порядок денний засідання Кабміну. "Прем’єр-міністр має здійснити акт політичної волі, передбачений її обов’язками, і завізувати вже прийняті урядом документи", - заявив В. Кириленко.

"Якщо у Тимошенко буде інша позиція, тоді коаліція має ухвалити певне рішення, яке матиме обов’язковий для прем’єр-міністра характер", - переконаний В. Кириленко. - У такому випадку ми будемо ініціювати скликання Ради коаліції з тим, щоб з'ясувати причини зміни позиції прем’єр-міністра".

Нагадаємо, раніше Міністр оборони України Юрій Єхануров підписав наказ "Про питання пересувань, пов'язаних із діяльністю військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації поза місцями їхньої дислокації на території України".

Президент України своїм Указом затвердив Порядок узгодження з компетентними органами України пересування, пов'язаного з діяльністю військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації поза місцями їхньої дислокації на території України. Також В. Ющенко затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України про порядок перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) та літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації.

Пізніше українська сторона заявила, що не ставить під сумнів роль головнокомандувача ЧФ РФ і ніхто не має наміру втручатися у процес управління ЧФ. Водночас, ніхто не може ставити під сумнів право України контролювати тих, хто перебуває на її території.

Про перебування Чорноморського флоту Росії в Криму >>>

Досьє на В'ячеслава Кириленка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини