RU

Новому політоб’єднанню прочать 10% місць у Верховній Раді

17.01.2011, 12:55
Новому політоб’єднанню прочать 10% місць у Верховній Раді - Фото
ad5ea65aae96c465bfad6e2c7991d9bd.jpg

Новому політоб’єднанню прочать 10% місць у Верховній Раді

Об'єднання сил демократичного табору під брендом "Фронт змін" може обігнати за популярністю у суспільстві партію Юлії Тимошенко. Про це у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи інформацію, що з'явилася у ЗМІ про перемовини між лідерами партій "Фронт змін", "Цивільної позиції", Європейської партії України і Української республіканської партії "Собор" про об'єднання.

"Крім згаданих партій у цій групі перемовників залучені і інші політичні сили. Я не можу їх називати, але допускаю, що список буде розширятися", - наголосив В.Фесенко.

За словами політолога, дрібні партії, представлені блоком НУНС у Верховній Раді, розуміють, що на майбутніх виборах у парламент може бути використана та ж система, яка застосовувалася на місцевих виборах, коли блоки не були допущені на вибори. "Отже, якщо маленькі партії хочуть залишатися у вищій лізі, то повинні об'єднатися з великою і найбільш перспективною партією, якою є "Фронт змін", - сказав В.Фесенко.

До того ж інтерес А.Яценюка в об'єднанні з дрібними партіями полягає у бажанні розширювати свою команду. "Велика проблема багатьох політичних сил - відсутність команди. Таке об'єднання може розширити можливості його політичної сили", - повідомив В.Фесенко.

За його словами, таке об'єднання може стати реальною альтернативою існуючим партіям. "Рейтинг політичної сили Арсенія Яценюка продовжує зростати. Зараз, за різними оцінками, йдеться про 7-8%. За сприятливих обставин, якщо лідери можливого об'єднання не посваряться, вони можуть мати на майбутніх парламентських виборах близько 10%, а у перспективі можуть і зовсім обігнати "Батьківщину", - вважає В.Фесенко.

До того ж, за його словами, єдиний логічний бренд, під яким може йти на вибори така політсила, - "Фронт змін". "Створювати нову партію небезпечно, тому що ситуація в країні може змінитися і вибори в парламент пройдуть вже цього року, а законодавство передбачає, що партія має бути створена за рік до виборів", - сказав В.Фесенко, допустивши можливість зміни назви.

Володимир Фесенко: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини