RU

Рада визначиться з новим омбудсманом 13 березня, - Литвин

29.02.2012, 13:40
Рада визначиться з новим омбудсманом 13 березня, - Литвин - Фото
Володимир Литвин
Верховна Рада України 13 березня буде приймати рішення щодо кандидатур омбудсмана. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин.

"Я думаю, що це відбудеться (Верховна Рада розгляне кандидатури на посаду омбудсмана) 13 березня 2012 року", - сказав Литвин на прес-конференції в середу в Житомирі, передає Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що після офіційного внесення кандидатур на посаду омбудсмана парламент повинен розглянути це питання протягом 20 днів.

Литвин нагадав, що до Верховної Ради офіційно надійшли документи на кандидатів на цю посаду - правозахисника Євгена Захарова та уповноваженого Кабінету міністрів у справах Європейського суду з прав людини Валерію Лутковську.

Спікер повідомив, що в вівторок кандидатам на посаду омбудсмана були направлені листи з приводу проведення щодо них спеціальної перевірки.

Литвин також зазначив, що зустрічався у вівторок з омбудсманом Ніною Карпачовою. За його словами, на адресу Верховної Ради надійшло багато листів і прохань на підтримку Карпачової, однак "не було витримано вимогу регламенту", оскільки, згідно із законодавством, кандидатура на пост омбудсмана має бути письмово підтримана народними депутатами.

У той же час, Литвин не захотів прогнозувати результати голосування по кандидатурі омбудсмана 13 березня.

Як повідомлялося, 8 лютого 2012 завершився термін повноважень чинного уповноваженого Верховної Ради з прав людини Карпачової. Згідно із законодавством, омбудсман переобирається кожні 5 років. Карпачова займає цей пост з 1998 року.

В українському парламенті є офіційне представлення з обрання уповноваженим з прав людини голови Української Гельсінської спілки з прав людини Захарова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини