RU

Новий КПК ускладнить поховання померлих, - Москаль

16.11.2012, 12:12
Новий КПК ускладнить поховання померлих, - Москаль - Фото
c1e9c153ebeac1fcc2eac69809d0a38f.jpg

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі народного депутата Геннадія Москаля, політик заявляє, що новий Кримінально-процесуальний кодекс, який вступає в дію 19 листопада, надзвичайно ускладнює процедуру видачі померлої людини родичам для поховання.

Москаль розповів, що в кодексі є ст.238 - "Огляд трупа". Згідно з цією статтею, огляд проводиться обов'язково слідчим або прокурором і судмедекспертом. Після огляду труп підлягає обов'язковому направленню на судмедекспертизу для встановлення причини смерті. Померлого видають родичам тільки з письмового дозволу прокурора і тільки після проведення експертизи і встановлення причини смерті. "Хто написав цей маразм, зараз встановити неможливо. Але керівники правоохоронних органів на координаційній нараді за участю президента про це чомусь скромно промовчали", - резюмував політик.

"Наведу кілька цифр. За даними Держкомстату, за вісім місяців в Україні померло близько 500 тисяч людей. Штат судмедекспертів на сьогодні складає 1623 людини (це близько 70% від передбаченого штатом). Кількість слідчих в Україні - 12 тисяч. Як при такій кількості судмедекспертів і слідчих можна оглянути кожен труп, після цього провести судмедекспертизу, встановити причину смерті, потім написати акт, який необхідно направити прокурору, а той уже повинен видати письмовий дозвіл на видачу померлого родичам! Добре відомо, що уточнення причини смерті іноді може зайняти близько місяця", - нарікає Москаль.

Раніше довідки для поховання видавали лікарі, а судмедекспертиза проводилася тільки в тих випадках, коли були ознаки насильницької (неприродної) смерті. При цьому експертиза могла тривати скільки завгодно, а тіло видавали родичам відразу після розтину.

"Тепер дотримання букви нового КПК призведе до повного колапсу. Кількість судмедекспертів і слідчих необхідно збільшити в десять разів. Крім того, нова процедура видачі тіла родичам викличе протест мусульманської громади, яка за своїми релігійними звичаями повинна поховати померлого протягом 24 годин з моменту смерті, до заходу сонця. Новий КПК фактично перетворює прокуратуру на похоронне бюро", - наполягає Москаль.

Досьє на Геннадія Москаля

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини