RU

Новий КПК розвантажить слідчі ізолятори до половини, - Олійник

19.11.2012, 16:16
Новий КПК розвантажить слідчі ізолятори до половини, - Олійник - Фото
Володимир Олійник

Після набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом українські СІЗО можна буде розвантажити наполовину. Про це сьогодні на круглому столі заявив народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Олійник наголосив: "Завтра 20-е число, набирає чинності кодекс, і ми реально побачимо, яка кількість людей вийде з СІЗО. Це ті, хто більше року там знаходиться... Вони отримають підписку, домашній арешт там, де більше шести місяців за середні і незначні злочини. Чому вони там сидять?"

Олійник уточнив, що самостійно слідчі ізолятори не зможуть вирішити це питання, оскільки для зміни запобіжного заходу необхідно рішення суду. "У кожному випадку суд повинен переглянути, на якій підставі людина перебуває в СІЗО. А якщо формально він уже за законом не повинен там бути більше року, незалежно від підстав, суд повинен прийняти рішення. Тиждень або два, я думаю, займе", - сказав він.

Разом з тим, нардеп не зміг уточнити, скільки саме людей, у яких закінчилися терміни тримання, перебуває в СІЗО.

Що стосується тих ув'язнених, які перебувають у СІЗО не більше дозволеного законодавством строку, Олійник заявив, що суди за клопотаннями також повинні будуть змінити їм запобіжний захід. "І кожні два місяці переглядати. Сьогодні ми націлюємо суди, що якщо є підстави - не мордувати людину в СІЗО, навіть якщо у вас до цього були підстави її заарештувати. Дайте заставу, дайте домашній арешт, якщо вона нормально поводиться", - додав він.

"Потрібно людей із СІЗО забирати. Ізолятори серйозно розвантажити. Я думаю, що до половини", - додав він.

Нагадаємо, новий Кримінальний процесуальний кодекс набуває чинності завтра, 20 листопада.

Досьє на Володимира Олійника


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини