RU

Новий Кабмін повинні сформувати протягом трьох днів - Майдан

26.02.2014, 18:04
Новий Кабмін повинні сформувати протягом трьох днів - Майдан - Фото
bdca6a8635b0b0a7fa0088b83df5cba1.jpg
Новий уряд повинен бути сформований максимум протягом трьох днів, щоб вже ввечері в п'ятницю міністри почали працювати. З такою заявою на прес-конференції виступили представники Кола народної довіри, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

На думку активіста Майдану Володимира В'ятровича, політична ситуація в Україні вимагає оперативних, рішучих дій з боку уряду, проте в поспіху обраний уряд теж може нести в собі небезпеку.

"Ми впевнені, що троє діб - це максимум, який ми можемо собі дозволити", - сказав він. Представники Кола народної довіри вимагають від опозиції в середу, 26 лютого, представити Майдану пропозиції щодо персонального складу Кабміну, щоб експерти в четвер могли перевірити кандидатури, і не пізніше 17:00 четверга всі кандидати в міністри повинні постати перед Майданом і принести клятву на вірність служінню народу. У п'ятницю в 10:00 Верховна Рада має затвердити уряд народної довіри на своєму засіданні.

В'ятрович зазначив, що Коло народної довіри розробило критерії відбору членів Кабінету міністрів. Перший критерій - це професіоналізм: досвід роботи в галузі не менше семи років (за винятком МВС, СБУ, Міноборони), в тому числі на керівних посадах - не менше п'яти років.

Другий критерій - неучасть у державних органах з початку 2010 року на посадах керівника міністерства, голови обласної адміністрації або будь-якій посаді в Адміністрації президента. Третій критерій - відсутність у списку ста найбагатших людей України за рейтингами різних видань. Четвертий - непричетність до порушення прав людини і відсутність інформації про корупційну діяльність.

Активіст Автомайдану Сергій Поярков оголосив, що наступний уряд буде урядом самогубств, і всі майбутні міністри повинні розуміти: як тільки вони увійдуть в будівлю Кабміну, їх популярність на Майдані почне різко падати. Він додав, що два-три члени Кола народної довіри, швидше за все, теж будуть у складі нового Кабміну.

Заслужений лікар України Ольга Богомолець, коментуючи інформацію про те, що її кандидатура розглядається на пост міністра охорони здоров'я, зазначила, що ніяких розмов на цю тему з нею ніхто не вів, і вже зараз можна сказати, що портфелі в міністерства розподіляються кулуарно.

До складу Кола народної довіри входять: архієпископ Стефан від Духовної раді Майдану, Ольга Богомолець від медичної служби Майдану, Дмитро Ярош від Правого сектора, Олег Михнюк від організації воїнів-афганців, Олександр Кривоносов - від ради мусульман, Сергій Поярков від Автомайдану, Володимир В'ятрович від громадського сектору Майдану, Андрій Парубій від самооборони Майдану, Євген Міщюк - ведучий сцени Майдану і Руслана Лижичко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини