RU

Новий глава ВСУ дав зрозуміти,що хоче скасувати реформу Януковича

17.05.2013, 14:46
Новий глава ВСУ дав зрозуміти,що хоче скасувати реформу Януковича - Фото
Ярослав Романюк
Новий голова Верховного суду України Ярослав Романюк має намір повернути гарантії незалежності судової влади, втрачені в липні 2010 року у зв'язку з законом про судоустрій та статус суддів. Про це він сказав на брифінгу після обрання.

"Я буду домагатися, щоб законодавчим шляхом Верховний суд був наповнений повноваженнями, необхідними для того, щоб реалізовувати своє головне призначення - забезпечення єдиної судової практики всіма судами України", - зазначив Романюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Якщо раніше Верховний суд був судом касаційної інстанції у цивільних та кримінальних справах, то сьогодні завданням ЗСУ є забезпечення однакового застосування всіма судами України однією і тією ж норми матеріального права. Ми ставимо перед собою мету домогтися того, щоб ЗСУ було надано додаткові повноваження, оскільки сьогоднішніх повноважень недостатньо. Вони дають нам можливість усунути розбіжності у застосуванні права тільки після розгляду справи Вищим спеціалізованим судом України. Ми будемо домагатися, щоб процедура допуску була передана в ЗСУ ", - сказав Романюк.

Також, за словами новообраного голови ВСУ, він добиватиметься, щоб ЗСУ втручався не тільки, коли суди допустили неоднозначне застосування норм права, а щоб ЗСУ мав право попереджати неоднакове застосування судами однієї і тієї ж норми закону. "Це повинно стосуватися норм не лише матеріального права, а й процесуального права. Особливо в тих випадках, коли  йдеться про обмежений доступ громадян України до суду, а також у тих випадках, коли грубе порушення норм процесуального права призвело до неправильного вирішення справи", - сказав він.

Крім того, Романюк зазначив, що також невідкладного вирішення потребує проблема розселення двох судів - Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних і цивільних справ та ЗСУ. "Ця проблема особливо гостро стоїть у Вищому спеціалізованому суді України. Той стан, в якому знаходяться судді ВССУ та працівники апарату суду, є неприпустимим для нормальної повноцінної роботи правосуддя", - підкреслив Романюк.

Нагадаємо, сьогодні ЗСУ в закритому режимі підтримав Романюка в якості нового голови суду. За кандидатуру Романюка проголосували 28 з 46 суддів. За конкурента - Віктора Кривенка - віддали голоси 17 суддів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини