Новий закон про місцеві вибори може об'єднати опозицію

14.07.2010, 15:20

Народні депутати від партії "За Україну!" готові поставити свої підписи під конституційним поданням Миколи Катеринчука щодо конституційності Закону України

Народні депутати від партії "За Україну!" готові поставити свої підписи під конституційним поданням Миколи Катеринчука щодо конституційності Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних і міських голів". Про це заявила заступник глави партії "За Україну!" Ксенія Ляпіна.

"Депутати від партії "За Україну!" збиралися самостійно оскаржити новий виборчий закон у Конституційному Суді. Але ми готові об'єднати свої зусилля з усіма, хто захищатиме право вибору, і підписатися під спільним поданням", - сказала К.Ляпіна, яку цитує прес-служба партії.

Народний депутат наголосила, що не сумнівається у невідповідності закону про місцеві вибори Конституції України. "Ми не сумніваємося в неконституційності закону про місцеві вибори, тому що головне його значення - усунення від участі у виборах будь-яких реальних опонентів режиму Януковича, а отже, узурпація влади на місцях", - додала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" в суботу, 10 липня. Закон встановлює змішану систему виборів - половина від загальної кількості депутатського корпусу місцевої ради обирається за списками політпартій у багатомандатному виборчому окрузі. Інша половина обирається за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах. Участь блоків політичних партій у місцевих виборах документом не передбачена.

Ксенія Ляпіна: біографія та добірка новин >>>
Місцеві вибори - 2010: добірка новин>>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени