RU

Новий закон про місцеві вибори може об'єднати опозицію

14.07.2010, 15:20

Народні депутати від партії "За Україну!" готові поставити свої підписи під конституційним поданням Миколи Катеринчука щодо конституційності Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних і міських голів". Про це заявила заступник глави партії "За Україну!" Ксенія Ляпіна.

"Депутати від партії "За Україну!" збиралися самостійно оскаржити новий виборчий закон у Конституційному Суді. Але ми готові об'єднати свої зусилля з усіма, хто захищатиме право вибору, і підписатися під спільним поданням", - сказала К.Ляпіна, яку цитує прес-служба партії.

Народний депутат наголосила, що не сумнівається у невідповідності закону про місцеві вибори Конституції України. "Ми не сумніваємося в неконституційності закону про місцеві вибори, тому що головне його значення - усунення від участі у виборах будь-яких реальних опонентів режиму Януковича, а отже, узурпація влади на місцях", - додала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" в суботу, 10 липня. Закон встановлює змішану систему виборів - половина від загальної кількості депутатського корпусу місцевої ради обирається за списками політпартій у багатомандатному виборчому окрузі. Інша половина обирається за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах. Участь блоків політичних партій у місцевих виборах документом не передбачена.

Ксенія Ляпіна: біографія та добірка новин >>>
Місцеві вибори - 2010: добірка новин>>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини