RU

Новий статус російської мови в Луганську можуть опротестувати

30.05.2011, 11:38

Прокуратура має оскаржити новий статус російської мови у Луганській області. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат, член фракції НУНС Андрій Парубій, коментуючи рішення обласної поради Луганська про надання російській мові статусу регіональної.

"Свого часу облради східних областей вже приймали схожі рішення, але прокуратура оскаржувала їх в тому ключі, що вони не відповідали українському законодавству. Навіть з точки зору здорового глузду всім ясно, що це рішення не відповідає Конституції України, яка передбачає одну державну мову", - наголосив А.Парубій, додавши, що Конституцію "не можна підміняти подібними рішеннями".

За його словами, рішення обласної поради Луганська виходить за рамки правового поля. "Це більше популізм, мета якого - відновити протистояння між заходом і сходом, вбити клин у суспільстві. До "мовного питання" це рішення не має ніякого стосунку, це просто спекуляції", - додав нардеп-нунсовець.

"Прокуратура зобов'язана опротестувати це рішення, якщо вона - захисник законності в країні, а не політичний підрозділ Адміністрації Президента", - сказав А.Парубій.

Андрій Парубій: біографія і добірка новин>>>
Двомовність - за і проти: добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини