RU

Новина дня: змінилося керівництво парламентської фракції БЮТ

07.12.2011, 17:54
Новина дня: змінилося керівництво парламентської фракції БЮТ - Фото
c6bfff7a75ce5d178976fcd6f643bbb3.jpg
Фракція БЮТ сьогодні оголосила про несподівані кадрові перестановки: Іван Кириленко, який очолював її з 2007 року, добровільно подав у відставку. На його місце був обраний бютівець з генеральським минулим - Андрій Кожем'якін. Чітких причин такої рокіровки ні фракція, ні Кириленко з Кожем'якіним не озвучили.

Що конкретно змусило Кириленка відмовитися від лідерства в парламенті, можна тільки припускати. Але серйозний сигнал про те, що лідер фракції "відірвався" від спільної позиції, пролунав учора, коли Кириленко змушений був відкликати власну гучну заяву від імені БЮТ. Зокрема, Кириленко повідомив, що БЮТ готовий проголосувати за непопулярні законопроекти влади в пакеті із законопроектами, які дозволять звільнити лідерів опозиції Тимошенко й Луценка. Йшлося про бюджет на 2012 рік і проект закону про ринок землі.

Однак після спільної наради фракції він вийшов з новою заявою. "Ми зібралися фракцією, фракція уважно відстежила, що говорилося, і рішення прийнято таке: "Те, що ви оголосили тут, Іване Григоровичу, - це ваша особиста думка, ми не довіряємо нашим колегам по парламенту і ми ні на які компроміси, пропозиції щодо спільної відповідальності на шкоду народу не підемо", - сказав він. При цьому Кириленко попросив вважати свою попередню заяву про готовність до пакетного голосування його особистою думкою.

Сьогодні, коментуючи відставку, Кириленко цієї теми не торкався. Перестановки у фракції БЮТ він пояснив тим, що у зв'язку з наближенням парламентських виборів хоче зосередитися на підготовці роботи виборчого штабу.

При цьому Кириленко запевнив, що його відставка не стане несподіванкою для Тимошенко: "З Юлією Володимирівною ми обговорювали це питання ще рік тому. Йшлося про те, що пора в зв'язку з подіями, що відбулися в результаті президентських виборів, пора давати дорогу більш молодим й ініціативним членам фракції... Андрій Анатолійович (Кожем'якін, - ред.) повністю відповідає цим вимогам, і фракція сьогодні одноголосно прийняла таке рішення".

Кириленко зазначив, що таку заміну слід було б провести раніше, оскільки робота фракції після переходу в жорстку опозицію вимагає інших підходів. Яких саме - він не уточнив.

У свою чергу, у Партії регіонів розраховують, що підходи Кожем'якіна до співпраці в парламенті будуть максимально конструктивними. За словами лідера фракції ПР Олександра Єфремова, у нього з Кожем'якіним склалися хороші особистісні відносини: "Ми давно знаємо один одного, у нас гарні особистісні відносини, і я сподіваюся, що це також накладе свій відбиток на спільну конструктивну роботу фракцій усередині парламенту, на благо розвитку нашого парламентаризму". Більшість обіцяє робити все можливе для досягнення консенсусу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини