RU

Новина дня: Завтра опозиція спробує врятувати Тимошенко

14.11.2011, 17:52
Новина дня: Завтра опозиція спробує врятувати Тимошенко - Фото
Фото: прес-служба БЮТ
Народні депутати завтра почнуть роботу з проекту закону щодо декриміналізації статті Кримінального кодексу, за якою екс-прем'єр Юлія Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі. Таких домовленостей на вимогу фракції БЮТ досягли учасники сьогоднішньої погоджувальної ради Верховної Ради.

Як пояснив віце-спікер Микола Томенко, БЮТ хоче поставити крапку в історії з законом про декриміналізацію, і буде визначатися з подальшими діями в залежності від того, як проголосує більшість.

"Після того як ми в черговий раз почули, що Партія регіонів не слухає президента, а президент не знає, що робитиме Партія регіонів, ми вирішили поставити крапку в цьому питанні. Це вже дивно виглядає, коли протягом декількох місяців президент Європі розповідає одне, а більшість робить інше", - сказав Томенко.

За його словами, для опозиції голосування по декриміналізації буде етапним і дозволить визначитися з подальшими планами. "Після нього ми будемо приймати рішення, як іншими шляхами рухатися в плані реагування на ситуацію, пов'язану з перебуванням у в'язниці Тимошенко, Луценка, інших наших колег", - зазначив віце-спікер.

Про те, що Верховній Раді слід негайно зайнятися декриміналізацією статті Тимошенко, заявив і перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем'якін. При цьому він додав, що побоюється за життя екс-прем'єра в СІЗО, оскільки влада "намагається морально, психологічно і фізично знищити Тимошенко, використовуючи такі методи, як фальсифікація діагнозу і допити в камері в лежачому стані".

У податковій міліції сьогодні підтвердили, що слідчий спілкувався з Юлією Тимошенко в камері СІЗО. Письмовий дозвіл на проведення слідчих дій з Тимошенко в стінах ізолятора видали медики.

При цьому перший заступник начальника податкової міліції, начальник головного слідчого управління Анатолій Яковинець заявив журналістам, що більше допитів Тимошенко у новій кримінальній справі щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України не буде, - вона все одно не співпрацює зі слідством.

"Допитів не буде. Буде допит, якщо вона захоче, це її право. Якщо Власенко (захисник Тимошенко, - ред.) або вона звернуться з офіційним клопотанням до слідчого про те, що вона хоче дати пояснення з приводу звинувачення... Я так розумію, що якщо вона не заперечує, то їй нема чого сказати", - додав він.

Яковинець уточнив, що досудове слідство знаходиться на стадії ознайомлення з результатами експертиз, - зокрема, мова йде про почеркознавчу експертизу, яка підтверджує, що Тимошенко підписувала певні документи, - а також судово-економічну експертизу, яка підтверджує завдання збитків бюджету.

Завершити слідство і передати справу щодо ЄЕСУ в суд податкова міліція планує до Нового року. "Я думаю, що до кінця цього місяця або до кінця наступного місяця, якщо дозволять захист і прокуратура, ми завершимо досудове слідство, направимо справу до суду, і в суді ви зможете все побачити", - наголосив Яковинець.

Сьогодні вранці стало відомо, що Державна податкова служба об'єднала чотири кримінальні справи Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України в одну. Тимошенко пред'явлено звинувачення в організації приховування $165 млн. валютної виручки корпорації ЄЕСУ, розкраданні бюджетних коштів, ухиленні від сплати податків на загальну суму 47 млн.грн. шляхом введення схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності та приховуванні доходів ЄЕСУ з використанням офшорних компаній.

Захист Юлії Тимошенко оскаржив постанову про порушення кримінальних справ щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України в Шевченківському районному суді Києва.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини