RU

Новина дня: закон про мови прийнято - влада переграла опозицію

03.07.2012, 18:12
Новина дня: закон про мови прийнято - влада переграла опозицію - Фото
Регіонал Чечетов з гордістю заявив, що опозицію розвели, як кошенят
Верховна Рада ухвалила в цілому скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, який розширює права російської мови в Україні. "За" проголосувало 248 карток нардепів. Опозиція оголосила голодування.

Прийняття мовного закону у Верховній Раді регіонали буквально протягли. Тільки вчора голова Верховної Ради Володимир Литвин обіцяв, що законопроект про мови в другому читанні на цьому тижні розглядатися не буде. "По-перше, він не підготовлений, по-друге, він викликає політичне протистояння і протидію. Це дві причини, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - сказав він. Литвин запевнив, що даний законопроект раптово на порядку денному теж не з'явиться. "До нього більш 2 тис. поправок, комітет зараз працює над цими поправками, тому несподіванок не буде однозначно", - нагадав він.

Проте лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов тут же заперечив Литвину: він не виключає, що Верховна Рада розгляне мовний законопроект на поточному тижні: "Якщо комітет протягом 30 днів не розгляне даний законопроект і не прийме якесь рішення, то парламент має право розглянути цей документ у сесійній залі... Якщо ми порахуємо необхідним .., то в кінці тижня ми будемо мати право це зробити".

Сьогодні події у Верховній Раді розвивалися стрімко. Спочатку в парламенті з'явився прем'єр-міністр Микола Азаров, який про щось за закритими дверима сесійної зали говорив з більшістю - правда, деякі журналісти, яким вдалося бути присутніми на зустрічі, кажуть, що мова там не обговорювалося.

Після цього всі депутати зібралися у сесійній залі, і регіонали і комуністи запропонували включити до порядку денного проект про мови. Депутат від НУНС Андрій Парубій кинувся до парламентської трибуни, зав'язалася бійка. Тим не менш, депутати почали голосувати за те, щоб розглянути проект без поправок і рішення регламентного комітету. З першого разу голосів не вистачило. Другим голосуванням 241 карткою нардепи тут же повернулися до розгляду цього питання, і після третього голосування в цілому, 248 голосами, більшість зааплодувала.

"Оцініть красу гри. Ми їх розвели, як кошенят. Я не знаю, що вони будуть робити на виборах", - заявив після цього голосування заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

Автор проекту регіонал Вадим Колесніченко теж не приховував задоволення блискавичним голосуванням: "Ми не дали пресі розгойдати цей човен питаннями, буде законопроект чи ні. Ви хотіли мордобою? Ми цього не допустили". На зауваження журналіста про те, що вони "кинули" народ України, регіонал відповів: "Ви - не народ України".

Опозиція відразу ж вирішила вимагати від спікера Литвина не підписувати мовний закон: на думку Парубія, голосування було сфальсифіковано. Нардеп від НУНС Арсеній Яценюк попередив про відповідальність президента  Віктора Януковича "Ніякого законного з точки зору Конституції голосування не було, і президент Янукович не має права підписувати цей закон. Якщо Янукович підписує цей так званий акт, він - співучасник конституційного злочину, і повинен нести кримінальну відповідальність разом з так званими народними депутатами України, які сьогодні неконституційним чином намагалися протягнути цей закон".

Група радикально налаштованих депутатів від НУНС на чолі з В'ячеславом Кириленком попрямувала до Українського дому, де Янукович завтра буде давати прес-конференцію, щоб оголосити голодування. "Ми почали голодування біля Українського дому в знак протесту проти грубого, незаконного, бандитського прийняття закону про мови в другому читанні і в цілому, яке відбулося сьогодні. Ми вимагаємо скасування цього голосування як незаконного, нерегламентного, неконституційного", - сказав Кириленко. За його словами, крім нього, до голодування приєдналися народні депутати Володимир Мойсик, Іван Стойко і Ксенія Ляпіна й це не межа.

Решта депутатів від опозиції з уже традиційною безпорадністю покинули сесійний зал Верховної Ради. "На сходняки опозиція не ходить", - зазначив Яценюк, коментуючи це рішення.

Скандальне прийняття мовного закону співпало з рішенням Європейського суду з прав людини, який лише кілька годин тому визнав Юрія Луценка політичним в'язням, а його арешт назвав незаконним.

Скандальний законопроект Ківалова-Колесніченко N9073 передбачає, що на території України гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення. При цьому офіційною державною мовою в Україні залишається тільки одна - українська мова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини