RU

Новина дня: Яценюк і Тягнибок створюють коаліцію, Кличко - пас

19.10.2012, 17:37
Новина дня: Яценюк і Тягнибок створюють коаліцію, Кличко - пас - Фото
9eb7dbf0c119991c7640f31c990a5e7f.jpg
Батьківщина та Свобода підписали угоду про формування коаліції в новій Раді. Партія УДАР залишається осторонь від цього процесу - вчора її лідер Віталій Кличко заявив, що розмови на цю тему передчасні.

Підписи під документом, який фіксує спільні наміри Батьківщини і Свободи, поставили Олег Тягнибок та Юлія Тимошенко. Екс-прем'єр передала свій підпис через адвоката. Крім них, свою письмову згоду на створення коаліції дали лідери всіх партій, які йдуть на вибори під логотипом Батьківщини: Арсеній  Яценюк, Анатолій Гриценко, Борис Тарасюк, В'ячеслав Кириленко, Сергій Соболєв та Юрій Гримчак.

"Сьогоднішнє наше рішення і сьогоднішня наша зустріч дає відповідь на питання, що буде після 29 жовтня, чи здатна українська опозиція сформувати демократичну коаліцію в новій Верховній Раді України", - зазначив Яценюк.

"Я не сумніваюся в тому, що спрацює формула "Свобода плюс Батьківщина". І у нас буде більше народних депутатів, ніж у Партії регіонів, комуністів і їх сателітів", - додав Тягнибок.

Підписавши угоду, сторони зобов'язалися створити в парламенті коаліцію демократичних сил, розпочати процедуру імпічменту президенту, скасувати Податковий кодекс, пенсійну реформу, мовний закон, харківські угоди.

Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, якою буде співпраця, якщо Батьківщина і Свобода таки не наберуть достатньої кількості голосів для того, щоб сформувати парламентську більшість, Яценюк сказав: "Це ми будемо обговорювати після виборів. Зараз ми йдемо перемагати".

На церемонії підписання до останнього чекали лідера УДАРу Віталія Кличка, але він на зустріч не прийшов. Напередодні, в четвер партія розповсюдила його заяву про те, що говорити про створення більшості у Верховній Раді Кличко буде готовий тільки після виборів, а зараз для цього ще не настав час - спочатку потрібно отримати результат. У середу Кличко заявив, що партія УДАР не займається передчасним поділом портфелів у майбутньому уряді.

Арсеній Яценюк, коментуючи відсутність Кличка на підписанні угоди про формування коаліції в новому парламенті, заявив, що запрошення лідерові УДАРу направлялись офіційно і неофіційно, до нього зверталися публічно і не публічно. "Шкода, що з нами немає Віталія. Але при цьому я щиро сподіваюся, що якщо не вся його фракція, то її частина приєднається до демократичної коаліції у наступному скликанні парламенту", - сказав він.

За словами першого замглави Батьківщини Олександра Турчинова, опозиція все ще чекає приєднання до угоди депутатів від УДАРу в повному складі: "Ми сподіваємося на всіх депутатів, які будуть обрані. В той же час, ми вважаємо, що не можна приховувати свою позицію. Її потрібно декларувати до завершення виборів".

Більш категоричні заяви дозволив собі Тягнибок. "Складається таке враження, що для багатьох українців Кличко стане найбільшим розчаруванням цієї виборчої кампанії", - заявив він сьогодні на прес-конференції. Відповідаючи на запитання журналістів, чому Кличко стане розчаруванням, Тягнибок пояснив: "Повинна бути чітка позиція. Ці вибори чорно-білі. Або з українським народом, українським суспільством, - або з режимом Партії регіонів і комуністів. Нема, на жаль, сьогодні виборів кольори веселки. Але кожен робить свій вибір".

Вчора, дізнавшись про відмову Кличка, Батьківщина розповсюдила емоційну заяву, в якій констатувала, що Кличко перетворюється на союзника Партії регіонів. "З жалем ми повинні констатувати, що в такий відповідальний час Віталій Кличко прийняв рішення, виходячи зі своїх власних, меркантильних інтересів ... Наша дружня простягнута рука зависла в повітрі", - зокрема, підкреслили в Батьківщині.

Сам Кличко позиціонує свою партію як альтернативну - за його словами, вона ніколи не співпрацювала з Партією регіонів і не має наміру цього робити надалі. Можливо, та ж причина утримує його і від коаліції з Батьківщиною і Свободою до виборів: його електорат - це люди, які розчарувалися і у владі, і в опозиції. "Ми сподіваємося, що зможемо створити демократичну більшість із політичними силами, які прагнуть до демократичного шляху розвитку України", - заявив нещодавно лідер УДАРу. Але все це - потім, після виборів. А поки Кличко - пас.

Вибори-2012: досьє партій

Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини