RU

Новина дня: Янукович зробив крутий розворот в союз Путіна

21.11.2013, 17:54
Новина дня: Янукович зробив крутий розворот в союз Путіна - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Кабінет міністрів України сьогодні на засіданні на чолі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
прийняв розпорядження призупинити підготовку до укладення угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а з Митним союзом Росії - відновити "активний діалог". Одночасно Київ запропонує Брюсселю і Москві тристоронню комісію. Тим часом опозиція заблокувала парламент і оголосила про народне віче 24 листопада на площі Шевченка в Києві, а в Брюсселі на рішення Віктора Януковича повернути країну в бік Росії відреагували скасуванням візиту комісара Штефана Фюле.

Крутий поворот

В уряді України пояснили, що призупинили асоціацію з метою відновити обсяги торговельно-економічних відносин з Росією та Митним союзом і в інтересах національної безпеки. У дорученні Азарова сказано: "Відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу та державами - членами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження і зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу України".

Крім того, прем'єр доручив міністерствам внести зміни до державних цільових, галузевих та регіональних програм в інтересах розвитку кооперації з країнами СНД.

Одночасно з цим Україна запропонує Євросоюзу і Росії створити комісію на тристоронній основі. Чим конкретно займеться ця комісія і які пропозиції можуть бути нею розглянуті - невідомо. У дорученні не зазначені цілі комісії, а є лише загальні формулювання про те, що вона займеться "відновленням втрачених обсягів виробництва", або, наприклад, "розширенням і сприянням міжнародній торгівлі".

Реакція Євросоюзу

Офіційною і єдиною реакцією станом на поточний час стало повідомлення про скасування візиту в Україну європейського комісара з питань розширення Євросоюзу і політики добросусідства Штефана Фюле. Інформацію про це підтвердив прес-секретар посольства Євросоюзу в Києві Давід Стулік.

Крім того, член моніторингової місії Європарламенту Олександр Кваснєвський заявив, що тепер угоду на саміті не підпишуть: "На саміті у Вільнюсі його не підпишуть". Одночасно з цим він заявив, що місія Європарламенту в Україні закінчена. "Наступного тижня представимо звіт Європарламенту. Місія закінчується. Шкода, що закінчується без такого фіналу як підписання угоди", - сказав він, додавши, що "це рішення українського уряду, а не Європи".

Голова комітету Європарламенту з закордонних справ Ельмар Брок припускає  що президент Янукович передумав підписувати угоду про асоціацію "через тиск Росії". З ним згоден і міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. "Український уряд таки схилився під тиском Кремля. Політика жорстокого тиску, очевидно, працює", - заявив він.

Немає сумнівів, що тепер угода про асоціацію України і Євросоюзу не буде підписана на саміті 28-29 листопада. Процес нових переговорів, як очікується, буде розтягнутий в часі і може зайняти кілька років - у наступному році в Євросоюзі вибори до Європарламенту, а ще через роки - вибори президента в Україні.

Путін згоден

Ідею тристоронніх переговорів Києва, Брюсселя і Москви з питання асоціації України підтримав російський президент Володимир Путін - за кілька годин до того, як відповідне розпорядження підписав Азаров.

Путін заявив, що російська сторона готова брати участь у тристоронніх переговорах Росія - Україна - ЄС, однак вони повинні пройти ще до встановлення асоційованих відносин Києва і Євросоюзу. "Ми "за" - але тільки до прийняття рішень. Як же ми можемо вести переговори з тих питань, які вже узгоджені і прийняті. Яка ж наша роль у цих переговорах? Вона нульова, але до такої дискусії ми, якщо вона буде носити предметний характер, звичайно, готові", - заявив президент Росії.

При цьому у владі не приховують, що тепер розраховують на допомогу Митного союзу. Представник України в МС Віктор Суслов заявив, що на час проведення консультацій Росія відмовиться від санкцій. І, крім того, "немає ніякого секрету, що, можливо, велику допомогу нададуть з боку країн Митного союзу на період, поки триватимуть консультації".

Водночас міністр доходів і зборів Олександр Клименко повідомив, що рішення Азарова базується на основі звітів міністрів. "Що стосується рішення, яке сьогодні прийняв уряд, то його прийняли, виходячи з тих реалій, які ми бачимо, виходячи з тих звітів, які зробили профільні міністри", - заявив він.

Нагадаємо, що в жовтні та листопаді президент Янукович двічі їздив на таємні переговори з Путіним. Судячи з усього, результати переговорів, які офіційно не коментувала ні Банкова, ні Кремль, видно сьогодні.

Зовуть на протест

Опозиція заявила про державну зраду з боку президента та уряду. Три опозиційні фракції - Батьківщина, УДАР і Свобода - заблокували роботу Верховної Ради. Опозиція вимагає, щоб влада в особі президента Януковича і прем'єра Азарова з'явилася в парламент і пояснила свої "неконституційні дії". "Азарова - у парламент, Януковича - в парламент!" - закликав Арсеній Яценюк.

Тепер опозиція збирає народне віче 24 листопада на площі Шевченка в Києві. Очікується, що акція буде безстроковою. При цьому, за даними опозиції, Адміністрація президента подала скаргу до суду і акцію можуть заборонити. "Але ми спираємося на Конституцію, а вона гарантує право громадян проводити масові акції, в тому числі - і на підтримку свого майбутнього", - заявив депутат Батьківщини Олександр Турчинов.

Нагадаємо, угоду про асоціацію планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Більшість громадян України, згідно з опитуваннями п'яти найбільших соціологічних компаній (КМІС, R&B Group, Raiting Group, Центр Разумкова, GFK Ukraine), виступають за асоціацію і вступ країни до Євросоюзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини