RU

Новина дня: Янукович роздав обіцянок на 8-16 млрд.грн.

07.03.2012, 17:51
Новина дня: Янукович роздав обіцянок на 8-16 млрд.грн. - Фото
9c531350d8093229a1d9866ece493ede.jpg
Сьогодні президент України Віктор Янукович на розширеному засіданні уряду представив свої нові соціальні ініціативи. Серед обіцянок президента - продовжити виплачувати "Юлину тисячу", підвищити пенсії, скоротити черги на житло, знизити ціни на ліки.

"Незважаючи на те, що криза продовжується, що є проблеми, у нас немає права чекати. Ми повинні діяти. Я хочу сказати, що, безумовно, наше бажання перевершує наші можливості, але ми повинні на майбутнє сказати, який шлях вибираємо, щоб люди це відчували", - заявив сьогодні президент, назвавши свою програму ініціатив "Новою якістю соціальної політики".

Що доручив зробити Янукович

З 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. "Попередній уряд зупинив програму повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР, але залишилася велика кількість громадян, які не змогли отримати обіцяну компенсацію в тисячу гривень", - сказав Янукович, зазначивши, що таких громадян більше шести мільйонів.

З 1 травня збільшити пенсії. "Я доручаю провести поетапний перерахунок пенсій ... Майже дев'ять мільйонів пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року, повинні додатково отримати в середньому по 100 гривень", - сказав він.

Скоротити черги на житло. "Черги, які є в місцевих органах влади, де люди стоять по 25-30 років - це сором. Потрібно врахувати це питання, взяти під контроль, і щорічно ми повинні підбивати підсумки, виконавці повинні звітувати", - сказав президент.

Знизити ціни на ліки. "Ми повинні забезпечити, щоб за ліки українські пенсіонери не платили в рази більше ніж вони насправді коштують", - сказав Янукович.

За словами президента, влада "повинна відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на поліпшення життя населення". "Нам потрібно відновити основоположний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує. Йдеться про підвищення ефективності соціальної політики", - заявив сьогодні президент.

Оцінки команди


Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що поставлене президентом завдання - не проблема. Більше того: в уряді вже все розрахували й готові виконати весь план робіт. Азаров розповів, що додаткові кошти на обіцянки президента Кабмін отримає за рахунок зростання економіки, підвищення продуктивності на підприємствах, зменшення тіньової економіки.

Віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні заявив, що реалізація більшості соціальних ініціатив президента в поточному році обійдеться в 16 млрд.грн. "Якщо не вважати стимулів за іпотечним будівництвом, то разом з виплатами по вкладах (Ощадбанку СРСР, - ред.), то це близько 16 млрд.грн. В цьому році", - сказав Тігіпко.

На думку Тігіпка, необхідне фінансування можна забезпечити, зокрема, введенням податку на розкіш, а також є можливість для збільшення надходжень до держбюджету від митниці.

В Адміністрації президента кажуть, що виконати обіцянки президента можна, вклавшись у 8 млрд.грн., зазначила перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова. "Надходження можуть бути тільки з одного джерела - це економічне зростання. Додаткове перевиконання доходів держбюджету, детінізація заробітних плат - я думаю, що це й будуть головні джерела", - сказала вона.

Голова Національного банку України Сергій Арбузов запевняє, що НБУ не буде додатково друкувати гроші для виконання соціальних ініціатив президента, сказав він сьогодні в коментарі журналістам. Арбузов зазначив: "Будемо шукати ресурси залежно від того як буде працювати економіка. Друкувати точно не будемо".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини