RU

Новина дня: Янукович радикально перекроїв Кабмін

14.02.2012, 18:19
Новина дня: Янукович радикально перекроїв Кабмін - Фото
Президент в останні дні активно оновлює команду. Янукович на представленні Саламатіна в якості міністра оборони (фото - mil.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович провів кардинальні кадрові перестановки в Кабінеті міністрів.

Посади першого віце-прем'єра - міністра економічного розвитку і торгівлі Україна позбувся Андрій Клюєв - людина, яка завжди вважалася близькою до президента, неодноразово проходив до парламенту за списками Партії регіонів і вважається одним з найвпливовіших її членів. За часів губернаторства Януковича в Донецькій області працював його заступником з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків. Президент відправив Клюєва в "заслання" до Ради національної безпеки і оборони. Укази були оприлюднені на сайті глави держави сьогодні в кінці робочого дня.

Іншими двома указами Янукович "витягнув з політичного забуття" Раїсу Богатирьову, яка ще з часів президентства Віктора Ющенка, з 24 грудня 2007 року, очолювала РНБО. Вона стала віце-прем'єром - міністром охорони здоров'я України. Пост голови МОЗ "здав" їй Олександр Аніщенко, - до останнього у президента було багато публічних претензій.

Станом на 18:00 залишається вакантною посада першого віце-прем'єра - міністра економічного розвитку і торгівлі, яку займав Клюєв.

Сьогоднішні перестановки можуть свідчити про переділ сфер впливу в найближчому оточенні Януковича. Тим більше, що це вже не перші радикальні призначення і звільнення, проведені головою держави в Кабміні. Минулого тижня президент звільнив міністра оборони України Михайла Єжеля і призначив замість нього Дмитра Саламатіна, якого політтехнологи називають представником "стародонецких", особисто відданим Януковичу.

На початку лютого цього року президент взяв під безпосередній контроль і Службу безпеки України - її очолив начальник Управління державної охорони Ігор Калінін. За даними різних джерел, в оточення Януковича ще в 2009 році Калініна ввів старший син президента Олександр.

При цьому попередній глава СБУ Валерій Хорошковський 18 січня 2012 указом Віктора Януковича був призначений міністром фінансів України (змінив на цій посаді Федора Ярошенка).

Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що Янукович поставить "під удар" найбільш впливові групи "донецьких" і "фірташівських" в Кабінеті міністрів, щоб списати на них провали реформ. Серед потенційних потерпілих називали віце-прем'єра Андрія Клюєва і главу Міністерства закордонних справ Костянтина Грищенка, а також представника "групи Ахметова" міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини