RU

Новина дня: Янукович підписав скандальний закон про мови

08.08.2012, 17:43
Новина дня: Янукович підписав скандальний закон про мови - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович підписав закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики". Відповідний указ розміщений на сайті голови держави.

Також голова держави доручив Кабінету міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки і мистецтв, провідних фахівців з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні.

Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов'язань, взятих у відповідність до міжнародних договорів з цих питань, і подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.

У дорученні президента також йдеться про необхідність забезпечити невідкладну розробку з залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

У  вівторок в Криму на зустрічі з українською інтелігенцією президент заявив про необхідність створити робочу групу, яка займеться удосконаленням закону. "І, якщо буде потрібно, внесе в закон зміни", - сказав Янукович. Крім того, він зазначив, що закон повинен бути збалансований підтримкою української мови шляхом створення і реалізації відповідної програми.

Пізніше його радник Ганна Герман повідомила, що до кінця вересня закон буде суттєво змінений. "Після вчорашньої зустрічі з інтелігенцією підписання закону, я прогнозую, не несе вже таких тривожних питань, які виникали", - сказала вона.

Радник президента зазначила, що голова держави "так чи інакше підписав би цей закон". Але "без змін, які були розроблені вчора, цей закон ніс великий розбрат у суспільство, дискримінував б людей", вважає вона.

Нагадаємо, ухвалення закону у Верховній Раді спровокувала велика політична криза в країні. Тим не менш, на думку Партії регіонів, завдяки цьому закону в суспільстві повинно стати менше протистоянь. В об'єднаній опозиції Батьківщина так не вважають. Опозиціонери кажуть, що підписання закону президентом, після чого документ набуде чинності, посилить політичну кризу в країні.

Експерти, опитані ЛІГАБізнесІнформ, стверджували, що де-факто закон підмінить собою Конституцію, зрівнявши російську мову в правах з державною в половині українських областей - там, де набереться 10% російськомовного населення.

У Конституції українська мова прописана як єдина державна. Провладна партія не має достатньої кількості голосів у парламенті, щоб змінити Конституцію і затвердити російську другою державною мовою.

У той же час, згідно з даними опитування соціологічної групи Рейтинг, лише близько 40% українських громадян виступають за надання російській мові такого статусу. Більше половини українців - 51% - виступають проти російської як другої державної.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини