RU

Новина дня: Янукович охоче говорив про вугілля і неохоче про сина

01.03.2013, 16:44
Новина дня: Янукович охоче говорив про вугілля і неохоче про сина - Фото
Віктор Янукович

Сьогодні президент України Віктор Янукович провів прес-конференцію для українських і зарубіжних журналістів у приміщенні Українського дому в Києві. Конференція тривала дві години. Першу годину глава держави присвятив вступному слову і відповіді на питання державного Першого національного телеканалу. Ще сорок хвилин в цілому Янукович віддав регіональним і провладним ЗМІ. І лише не більше 20 хвилин він відповідав на гострі питання незалежних від влади журналістів. Проте справжніх відповідей прозвучало вкрай мало - про бізнес і мільярди свого сина Олександра президент, як з'ясувалося, нічого не знає, а питання про Юлію Тимошенко - "занадто складна тема".

Мільярд сина

Відповідаючи на запитання, як і чому його старший син Олександр Янукович зумів за короткий проміжок часу стати мільярдером, чи не допомагає йому уряд, Янукович сказав журналістам: "У вас є можливість задати це питання йому особисто. У нього часу більше, ніж у мене. Він частіше зустрічається з пресою. Тому вам ніхто не відмовить. Запитайте - він відповість".

Янукович не знає, звідки в сина мільярд (відео)

При цьому президент наголосив, що "ніяких подробиць не знає". "Знаю, що він звик багато працювати, створив нормальну команду. Головне, що я від нього вимагаю: все, що він робить, він повинен робити прозоро, тому що він під мікроскопом, в тому числі і вашим", - сказав Янукович. Як відомо, сумарні активи групи МАКО, яка належить Олександру Януковичу, складають більше 1,7 млрд.грн., про що свідчать дані аудиту фінансової звітності групи, який був проведений аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers.

Новина дня: Янукович охоче говорив про вугілля і неохоче про сина

Питання Тимошенко

Відповідаючи на питання про Тимошенко, президент сказав, що не розуміє, чому у екс-прем'єра Тимошенко була така зацікавленість у підписанні газового контракту з Росією, за який вона відбуває термін. "Тимошенко підписала неприйняті директиви уряду в Москві і віддала керівнику НАК Нафтогаз України. Фактично фальсифікувала ці документи. І керівник Нафтогазу Дубина підписав цей контракт. Було дуже багато полеміки. Я, коли це питання вивчалося, багато разів говорив, що я не слідчий, не прокурор. Але сьогодні, коли ми вже знаємо цю історію до кінця, ми розуміємо, що фактично було підроблення документів", - заявив Янукович.

Янукович про нечасті зустрічі із ЗМІ: Хто на що вчився (відео)

Саме тому, заявив президент, Тимошенко опинилася за гратами на сім років. "Це, до речі, мінімальне покарання, яке передбачено статтею - від 7 до 12 років. Але Тимошенко сьогодні страждає від скоєного, а от що зробила країна, чому країна мучиться? Чому ми повинні до 2019 року платити за цим контрактом? Кого це радує - аплодуйте, будь ласка. Мене це дуже засмучує", - заявив Янукович.

Разом з тим, президент підказав захисту екс-прем'єра, що новий КПК "дозволяє економічні питання гуманізувати". Якщо Тимошенко погасить завданий державі збиток - термін екс-прем'єру можуть зменшити.

Помилування Луценка

Президент сказав, що давно знає
Юрія Луценка, і йому шкода його як людину. "Він страждає через дурниці, які наробив з цим водієм... Хотів зробити, як краще, а потрапив під кримінальну статтю", - сказав Янукович, додавши, що в справі екс-глави МВС необхідно дочекатися рішення касаційної інстанції.

За словами президента, коли завершиться касаційна стадія, і якщо суд відмовиться його виправдати, він розгляне питання про помилування Луценка. "Якщо він його не звільнить, я буду розглядати питання про його помилування. Тоді прийде моя черга. Але я не хочу чинити тиск на суд, він повинен працювати відповідно до чинного закону. Якогось тиску на суд з боку президента бути не повинно", - сказав Янукович.

Росія, газ і ГТС

Говорячи про перспективи створення газотранспортного консорціуму України, Євросоюзу та Росії, Янукович зазначив: "Росія готова разом з Україною вкладати кошти щорічно в модернізацію української газотранспортної системи. Хоче Росія стати власником української ГТС? Можливо, хоче. Але власником є ​​Україна, і в нас є свої пропозиції. Наша позиція дуже проста. Газотранспортна система, або як кажуть труба, залишається в держвласності. Ніхто її не продає і не передає. Умовно, майбутнє підприємство бере її в оренду, забезпечує обсяги прокачування газу і забезпечує її модернізацію".

Інцидент зі ЗМІ на прес-конференції (відео)

При цьому, наголосив президент, Україна повинна мати як мінімум рівний доступ до управління цією системою. Що стосується європейців, за словами Януковича, Україна із задоволенням розгляне їх пропозиції щодо участі в модернізації ГТС. "Ніяких проблем тут не буде. Ми хочемо знайти таку модель співпраці, яка була б комфортною для всіх", - додав він.

Новина дня: Янукович охоче говорив про вугілля і неохоче про сина
Говорячи про газовий контракт з РФ, президент зазначив, що жертвувати своїм суверенітетом за перегляд контракту Київ не буде. "Зрозуміло, що ми повинні десь у чомусь поступитися, знайти таку ціну, яку прийме Росія, щоб поміняти контракт. Але торгувати нашим суверенітетом ми не будемо", - сказав Янукович.

Нічого нового президент не сказав про Митний союз. Янукович лише повідомив, що Україна розглядає можливість стати спостерігачем в цьому об'єднанні. Він зазначив, що за 2012 рівень товарообігу України і країн ТЗ склав $63 млрд., з країнами Євросоюзу - близько $50 млрд. "Митний союз - важливий партнер України. Але багато чого сьогодні залежить від наших партнерів - Росії, Казахстану і Білорусі, наскільки вони хочуть бачити Україну за цим столом", - сказав Янукович.

Євросоюз

Президент повідомив, що 7 лютого на засіданні уряду було прийнято рішення про створення спеціальної групи, яка займатиметься виконанням необхідних рішень, які Україна зобов'язана виконати для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Мова йде про необхідність завершення першого етапу виконання плану дії щодо лібералізації візового режиму з ЄС, проведення реформ, спрямованих на підняття рівня життя українців, розвиток демократії, а також забезпечення прав і свобод громадян.

Глава української держави зазначив, що ці реформи необхідні, в першу чергу, для самої України. "Ми обов'язково, перш за все, ці питання будемо вирішувати для самих себе. Адже ці реформи потрібні Україні і, безумовно, вони будуть гармонізувати наші відносини з Європою, сприяти гармонізації законодавства - українського і європейського"​​, - сказав Янукович.

Та про інше

Більшу частину прес-конференції президент присвятив розмовам про те, що в країні значно поліпшилася ситуація у порівнянні з роками роботи його попередників. Президент багато говорив про вугілля, пенсії та різні покращення в економіці. Коли президента питали регіональні журналісти, посилювалася підозра, що питання узгоджували заздалегідь з прес-службою Адміністрації президента. Те, що відбувалося, нагадувало нещодавній діалог Януковича з країною, який виявився постановкою. Правда, цього разу незалежним журналістам дали слово, вони змогли задати кілька гострих питань. Але справжніх відповідей у президента виявилося мало.

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини