RU

Новина дня: Євросоюз засудив викрадення Луценка з лікарні

30.01.2013, 18:08
Новина дня: Євросоюз засудив викрадення Луценка з лікарні - Фото
Юрій Луценко
Сьогодні рано вранці колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка співробітники правоохоронних органів вивезли з київської лікарні Оберіг, де йому днями зробили операцію. Пізніше стало відомо, що Луценка доставили в Менську колонію. Дружина і захисник у кримінальних справах Ірина Луценко стверджує: екс-міністра забрали в колонію зраненого і з кровотечею. Опозиція розкритикувала вчинок влади, назвавши це викраденням. Соратники переконані, що влада хоче його смерті. Дружина Луценка звернулася до країн ЄС за допомогою, яка послідувала негайно: Євросоюз офіційно заявив, що влада України повинна взяти на себе відповідальність за життя екс-міністра.

Луценка лікуватимуть в камері

Операція в клініці Оберіг була зроблена Луценку 23 січня - йому видалили поліпи. Результати очікувалися через 10 днів, після чого повинні були вирішити, чи можна робити ще одну операцію. У цей час Луценко повинен був пройти курс реабілітації.

Сьогодні вранці тюремники вивезли Луценка в колонію. У ДПтС повідомили, що лікарі клініки Оберіг самі виписали Луценка, написавши екс-міністру рекомендації з подальшого амбулаторного лікування вже в межах Менської колонії. Тюремники пообіцяли, що будуть лікувати Луценка "в повному обсязі".

При цьому захист Луценка стверджує, що ще у вівторок увечері лікарі клініки нічого не говорили про можливу виписку Луценка. Екс-міністр перебував на інтенсивній терапії після операції. Значить, вважають соратники Луценка, лікарів змусили виписати його.

Рани Луценка не встигли зажити

Луценка вивезли з лікарні в колонію з трьома відкритими виразками і кровотечею, повідомила дружина і захисник екс-міністра, народний депутат від Батьківщини Ірина Луценко. Вона зазначила, що вчора лікарі клініки повідомили їй, що у Луценка відкрилися три виразки, що кровоточать, і досі не закінчилося післяопераційна кровотеча - він знаходився під крапельницями. Її чоловіка готували до наступної операції.

"Лікарі сказали, що операцію поки проводити не можна, тому що у нього три виразки, що кровоточать. В такому стані його о сьомій ранку пенітенціарна служба за допомогою "Беркута" вивезла в Менську колонію", - повідомила вона.

Ірина Луценко заявила, що дії влади - це замах на життя її чоловіка. Вона підкреслила, що не вірить у те, що лікарі клініки з власної волі виписали Луценку "заліковувати три відкриті виразки на нарах". "Вони змушені були випустити Луценка під тиском влади і прокуратури", - заявила депутат, пообіцявши поінформувати про ситуацію представників Європейського Союзу.

Євросоюз заступився за Луценка

ЄС закликав українську владу взяти на себе відповідальність за ситуацію з Луценком, а також за ризики, які створюються його здоров'ю, прозвучало в заяві Євросоюзу. "Ми дуже уважно стежимо за розвитком подій навколо Юрія Луценка. Новина про те, що його сьогодні несподівано перевезли з лікарні у в'язницю, нас стурбувала", - заявили в ЄС.

У Європі підкреслили, що Луценка виписали з лікарні з проблемами зі здоров'ям, при цьому не повідомили про це його родичів. "Ми закликаємо органи української влади взяти на себе відповідальність за гуманітарні аспекти та ситуацію зі здоров'ям пана Луценка, а також за ті ризики, які створюються у зв'язку з його поверненням в колонію", - сказано в заяві. "Ми будемо і далі уважно стежити за ситуацією навколо Луценка", - додали в ЄС.

Крім того, посол Великобританії в Україні заявив, що влада країни повинна забезпечити належні умови людям в ув'язненні. "Це важливо для нас і повинно бути важливо для кожної країни, яка надає великого значення дотриманню прав людини. Ми хотіли б бачити, аби всі ув'язнені мали належні умови і гуманне ставлення по відношенню до них", - підкреслив посол Саймон Сміт.

Відзначимо, що в лютому має відбутися саміт Україна - Євросоюз. Європейська сторона не приховує, що ситуація з Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком буде обговорюватися на саміті.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини