RU

Новина дня: Асоціація в 2014 році. ЄС озвучив план Б

30.10.2013, 17:55
Новина дня: Асоціація в 2014 році. ЄС озвучив план Б - Фото
23f316924fb94352b44398e87bad7632.jpg
Президент України  Віктор Янукович

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
не помилує  Юлію Тимошенко

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
навіть заради асоціації з ЄС. Про це відкрито говорять спікер Верховної Ради Володимир Рибак та міністр юстиції Олена Лукаш. Для екс-прем'єра залишається один варіант звільнення - якщо парламент змінить законодавство і дозволить ув'язненим виїжджати за кордон на лікування. Влада готова обговорювати і підтримати таку ініціативу. Опозиція наполягає на помилуванні. У результаті питання ризикує застрягти в парламентських суперечках. Сьогодні голова МЗС Польщі повідомив, що якщо до саміту Янукович не встигне вирішити питання Тимошенко, підписання можуть перенести на рік вперед. Чи витримає країна ще один рік без кредиту МВФ - відкрите питання.

План Євросоюзу

Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський зазначив, що угоду про асоціацію планується укласти з Грузією і Молдовою - але, на відміну від України, лише в наступному році. "Є альтернатива, що з Україною теж підпишемо в наступному році", - заявив Сікорський.

Він нагадав, що ключова вимога ЄС - звільнення Тимошенко - досі не виконана. Сікорський рекомендує українській владі не тягнути час. "Я б просив владу України не грати на час і зробити те, що потрібно", - зазначив голова МЗС Польщі.

Парламентський глухий кут

У парламенті кажуть, що питання Тимошенко спробують вирішити наступного тижня. Однак пропозиції влади та опозиції діаметрально різні: влада хоче лише відправити екс-прем'єра на лікування до Німеччини. Опозиція пропонує Тимошенко відправити на лікування заодно з помилуванням. Проблема в тому, що голосів може не вистачити ні за одне рішення - КПУ ігнорує всі законопроекти, так чи інакше пов'язані з євроінтеграцією.

Відповідно вирішити питання Тимошенко в парламенті регіонали і опозиція можуть тільки разом. Але немає ніяких підстав стверджувати, що політичні сили знайдуть консенсус в цьому питанні. Швидше за все, наступного тижня ПР і Батьківщина продовжать обмінюватися докорами.

Що чекає країну

Одне з основних очікувань уряду у зв'язку з асоціацією - кредитний транш МВФ. До недавнього часу переговори були заморожені, але відновилися місяць тому. Вирішальне значення в переговорах зіграє результат листопадового саміту. Якщо Україна підпише асоціацію, в Кабміні розраховують, що у фонді відмовляться від ультимативної вимоги підвищити вартість газу для населення в обмін на кредит.

Однак гроші потрібні вже зараз, про що говорять затримки в виплатах за російський газ. Якщо саміт у листопаді провалиться і підписання угоди перенесуть на рік вперед, країну можуть чекати серйозні фінансові проблеми.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини