RU

Новина дня: Європа розгублена політикою Януковича по Тимошенко

22.05.2012, 18:09
Новина дня: Європа розгублена політикою Януковича по Тимошенко - Фото
У Європарламенті сьогодні йде дискусія з Україною
Європейський Союз ніколи не погрожував Україні бойкотом Чемпіонату з футболу Євро-2012, але терпіння Ради Європи щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко підходить до кінця. Судячи з цих ключових меседжів сьогоднішнього дня, Європа не знає, що їй робити з Україною - спільної позиції ключових європейських інституцій немає.

Минулого тижня Європарламент обіцяв 22 травня прийняти жорстку резолюцію по Україні, в тому числі прийти до згоди по бойкоту Євро-2012. Але сьогодні позиція з цього питання кардинально змінилася: єврокомісар Штефан Фюле в кінці дебатів у Європарламенті заявив, що Європейський Союз ніколи не погрожував бойкотом Чемпіонату з футболу Євро-2012, і комісари керуються особистим бажанням при вирішенні, чи відвідувати Україну.

"У комісії та Раді ЄС ми ніколи не використовували слово "бойкот"... Президент Баррозу (президент Єврокомісії, - ред.) не має наміру відвідувати Україну, щоб побувати на Євро-2012, його думку розділили інші колеги. Прийміть до відома, що комісари беруть участь в ньому за особистим, а не професійним бажанням ", - додав він.

"Це не бойкот. І ми сподіваємося, що Євро-2012 буде мати великий успіх", - сказав Фюле.

Ситуацію з Тимошенко Фюле теж коментував досить дипломатично - лише висловив надію на те, що її касація на вирок у газовій справі покаже "іншу картину правосуддя в Україні". При цьому він підкреслив, що Тимошенко повинна нести політичну, а не кримінальну відповідальність за дії на посаді прем'єра. На його думку, за такі дії відповідальність настає не у в'язниці, а на виборах.

Разом з тим, Єврокомісар також дав зрозуміти, що доля асоціації з Євросоюзом буде залежати від ситуації з Тимошенко. "Тимошенко просила, щоб її справа не затягувала підписання угоди про асоціацію з Україною. Ми поважаємо це. Але щоб угода набула чинності, Україна повинна показати повагу до цінностей", - сказав він.

Україна на засідання Європарламенту відреагувала заявою з Міністерства внутрішніх справ: офіційний Київ стурбований тим, що Європа має намір прийняти нову резолюцію по Україні напередодні касаційного розгляду газової справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко. "Нас турбує той факт, що прийняття резолюції Європарламентом з приводу ситуації в Україні на етапі підготовки до слухання справи Тимошенко в касаційній інстанції може бути елементом тиску на суд і призвести до небажаної політизації цього процесу", - заявив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров. За його словами, Київ дуже уважно стежить за позицією Європарламенту на адресу України, враховує зауваження й критику європарламентарів.

Зовсім інший тон у відношенні України взяла ревізор найбільшої європейської інституції ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін. В інтерв'ю журналу Український тиждень вона заявила, що Янукович загнав себе в глухий кут історією з Тимошенко, і у Ради Європи закінчується терпіння. За її словами, Європа вже довгий час спостерігає за всім, що відбувається в Україні. "Я думаю, ваш президент Янукович розуміє, що він не може далі діяти в такому стилі, тому що проблема все далі поглиблюється, і треба шукати вихід", - вважає Пурбе-Лундін.

Коментуючи думку про те, що настільки гостра реакція Європи у справі Тимошенко викликана неймовірною активністю бютівських представників у високих європейських кабінетах, Пурбе-Лундін запевнила: "Ми прислухаємося до всіх. Ставши членом Ради Європи, Україна взяла на себе ряд зобов'язань, зокрема, в галузі дотримання прав людини, справедливого правосуддя і т.д. І ці обіцянки до цих пір не виконані".

Пурбе-Лундін впевнена, що українці самі зацікавлені в справедливому правосудді і в демократичних стандартах, прийнятих в Раді Європи: "Навіщо вам було ставати членами Ради Європи, якщо ви в цьому не зацікавлені? Ми не штовхаємо Україну кудись, .. адже ми вважаємо, що українська влада сама зацікавлена ​​в тому, щоб змінити ситуацію на краще. Нарешті, це потрібно не Раді Європи, це потрібно вам самим".

"У Ради Європи закінчується терпіння стосовно України. Ми втомилися від розмов, ми чекаємо вже якихось реальних дій. Звичайно, ми хочемо допомогти вам, але я повторю: це потрібно, перш за все, вам же ... Вирішення ситуації - в руках українського президента, і існують засоби, щоб її вирішити - при наявності такого бажання ", - заявила співдоповідачка моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

На запитання, коли чекати наступної резолюції ПАРЄ по Україні, Пурбе-Лундін відповіла: "Безумовно, це відбудеться не в цьому році. Ми повинні дочекатися парламентських виборів в Україні, саме від того, як вони пройдуть, багато чого буде залежати. У будь-якому випадку, ми сподіваємося, що президент Янукович зможе знайти вихід з того кута, в якому він зараз знаходиться, в політичному розумінні, і в Україні буде хороше майбутнє в Європі ".

В кінці дня дискусія в Європарламенті з приводу України набула більш жорсткий характер: депутати почали обговорювати стан вищих посадових осіб в Україні. Євродепутат Міхаель Галер (Німеччина) констатував, що Янукович, його сім'я і друзі отримують все більше й більше влади та грошей. Після цього він запропонував заморозити активи низки чиновників. "Кіпр - це гарне місце, щоб почати виявляти ці активи", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини