RU

Новина дня: Власенку "шиють" 3 справи, щоб прибрати від Тимошенко

21.01.2013, 17:49
Новина дня: Власенку
Сергій Власенко
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кілька справ проти захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка. Цю інформацію ЛІГАБізнесІнформ підтвердили в Генеральній прокуратурі України.

Сам Власенко повідомив про мінімум три справи, за однією з яких його звинувачують у розбої, за іншою - в угоні автомобіля, за третьою - в невиплаті аліментів. Максимальний термін, який загрожує захиснику - до 7 років за статтею "розбій". Крім того, згідно зі статтею, Власенка можуть заарештувати. Депутат вважає, що позбавивши Тимошенко захисника, влада тим самим бажає добити екс-прем'єра не тільки фізично, але й морально.

Справа про розбій

Рано вранці 12 січня 2011 року, повідомив Власенко, у двері його квартири ногами стала стукати його колишня дружина Наталія Окунська, яка прийшла разом з працівником соціальної служби. Власенко зазначив, що його прохання припинити стукіт було проігнороване.

"Коли я відкрив двері, щоб попросити громадянку якось піти звідси, вона стала знімати мене на мобільний телефон. Це робилося нею неодноразово раніше. Це відео викладалося в інтернет. Природно, я вихопив цей телефон, стер все, що вона назнімала, і повернув їй цей телефон. Підкреслюю: у присутності свідків. Зараз пан Кузьмін (заступник генпрокурора, - ред.) називає це розбоєм і говорить про те, що за це - сім років ув'язнення ... Два тижні тому ця справа була витребувана Кузьміним особисто в головне управління з розслідування особливо важливих справ, і з'явився "розбій", - розповів захисник Тимошенко.

Справа про викрадення

8 січня 2013 року, за словами Власенка, йому подзвонили заступник начальника Печерського районного управління внутрішніх справ, слідчий цього відділення і слідчий ДАІ - по черзі. "Вони мені заявили про те, що планують порушити кримінальну справу за нібито крадіжку мною автомобіля. На моє запитання, про який автомобіль йдедься, вони сказали, що це автомобіль марки Субару, такий-то номерний знак", - розповів політик.

За словами Власенка, він поцікавився у слідчого ДАІ, чи може він пробити по комп'ютеру, хто є власником цього автомобіля. "У мене в руках технічний паспорт. Власником цього автомобіля є Власенко Сергій Володимирович", - заявив він і додав, реагуючи на посмішки журналістів: "Це не смішно. Це до п'яти років ув'язнення".

Справа про аліменти

Ще одна справа, за словами Власенка, стосується нібито невиконання судового рішення про розділ майна сім'ї та виплаті коштів. Постанова про це розслідування датована 16 січня 2013 року.

Власенко підкреслив, що розташовує оригіналом квитанції від 26 грудня 2012 року про сплату цього штучного, за його словами, боргу, а також 10-відсоткового збору. Власенко заявив, що незважаючи на це, його не випускають за кордон, нібито через невиплату боргу та можливості ухилення від його сплати.

В цілому Власенко вважає, що за справами проти нього стоять заступник енпрокурора Ренат Кузьмін і радник президента Андрій Портнов, головна мета яких заарештувати його і відсторонити від Тимошенко. "Швидше за все, тижнів через три мене заарештують", - вважає захисник Тимошенко.

"Я не прогнозую, я знаю. Протягом тижня - 10 днів, буде подання за трьома епізодами у Верховну Раду (з тим, щоб дати згоду на притягнення до відповідальності народного депутата України, - ред.). Воно буде проголосовано, оскільки там буде йти мова і про розбій - це стаття від 3 до 7 років, яка передбачає можливість негайного арешту. І буде заготовлено ухвалу суду тієї ж самої Царевич, Шмаревич когось іншого про арешт. Це реальні речі, які відбудуться найближчим часом ", - переконаний Власенко.

Він повідомив, що завтра планує зустрітися з Юлією Тимошенко з тим, щоб обговорити в тому числі перспективи її захисту по тим справам, захисником за якими він є, у тому випадку, якщо він буде арештований.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини