RU

Новина дня: влада проведе нове виїзне засідання

07.06.2013, 16:32
Новина дня: влада проведе нове виїзне засідання - Фото
9197fd447a5fca614624fb56d49e4558.jpg
Український парламент другий день заблокований опозицією. Три політичні партії - Батьківщина, УДАР і Свобода - вимагають президента від Віктора Януковича з'явитися до Верховної Ради і особисто виступити з щорічним посланням до парламентаріїв, а не роздавати це звернення в письмовому вигляді - напередодні апарат парламенту передав депутатам послання голови держави на більш ніж 500 сторінках . Сьогодні в партії Януковича заявили: якщо трибуна буде заблокована, більшість проведе виїзне засідання і ухвалить всі необхідні рішення. Де саме буде засідання, поки невідомо. Опозиція пообіцяла "знайти шкідливих котів в будь-якій норі".

Опозиція чекає на президента

У кулуарах парламенту лідер фракції Батьківщини Арсеній Яценюк заявив, що блокувати парламент опозиція буде до тих пір, поки в Раду не прийде президент. Крім того, після вчорашніх бійок у парламенті, на тлі яких регіонали, порушуючи Конституцію, знову голосували "за себе і за сусіда", опозиція вимагає переголосувати рішення, прийняті кнопкодавами.

"Голова Верховної Ради України, перший заступник голови Верховної Ради України, голова регламентного комітету... перші два взагалі не голосували - за них проголосували інші особи, а голова регламентного комітету голосував за трьох народних депутатів України", - пояснив Яценюк.

Він нагадав, що саме через неперсональне голосування Європейський суд з прав людини відновив суддю Волкова, тому що постанова про його звільнення була прийнята кнопкодавами. "Вчора призначили суддів кнопкодавами. А це ті люди, які повинні виконувати закон і Конституцію. І ми зажадали від голови парламенту відповідно до закону про регламент поставити на переголосування це питання для того, щоб судді, які призначаються парламентом на свої посади безстроково, чи не починали свій шлях як незаконно і неконституційно призначені особи", - заявив він.

Влада загрожує виїздом

Поки опозиція блокує трибуну, влада вже збирає підписи за проведення позачергового засідання. Причому - не в залі пленарних засідань. Більше того, за словами лідера регіоналів у Раді Олександра Єфремова, опозиціонерів на виїзне засідання не запросять. "Як ви собі це уявляєте? Опозиція блокує роботу парламенту і на це засідання ми запросимо тих, хто блокує парламент? Це було б нерозумно", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи буде це засідання виїзним, Єфремов сказав: "Буде виїзним, якщо буде заблокована Рада. Чи не буде виїзним, якщо не буде заблокована". Він також повідомив, що пресу запросять на це засідання, але кількість запрошених буде обмежено залежно від місткості приміщення, в якому засідання пройде.

Крім того, Єфремов повідомив, що рахункова комісія у разі проведення виїзного засідання буде запрошено не в повному складі - без представників опозиції. У той же час, за його словами, бути присутнім буде більшість членів комісії та її рішення будуть законними.

Що розглядатимуть

У тому випадку, якщо влада вирішить повторити досвід виїзних засідань, то, як повідомив голова регламентного комітету, регіонал Володимир Макеєнко, крім іншого, депутати планують заслухати звіт уряду про виконання бюджету за 2012 рік, розглянути бюджетну резолюцію на 2014 рік і приймуть рішення про вибори у проблемних округах.

Однак, за словами опозиціонерів, провести виїзне засідання влади не дадуть. "Вони хочуть наступного тижня зібрати підписи і провести позачергове засідання - немає питань. Вони думають, що депутати від опозиції не прийдуть? Якщо ховатиметься десь по норах, як шкодливі коти, знайдемо їх і там. Нехай остерігаються і знають, чим це може закінчитися ", - заявив лідер націоналістів у парламенті  Олег Тягнибок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини