RU

Новина дня: киян позбавили права голосу до 2015 року

30.05.2013, 16:58
Новина дня: киян позбавили права голосу до 2015 року - Фото
Голова КМДА Олександр Попов та голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін
Конституційний суд України переніс вибори мера Києва і Київради на 2015 рік. У рішенні суду сказано: "КСУ виходить з того, що періодичність проведення виборів до органів державний влади та органи місцевого самоврядування повинна бути розумною, переслідуючи мету забезпечити оптимальність, послідовність і стабільність у формуванні представницьких органів". Таким чином, замість покладених п'яти років, Київрада працюватиме сім. Виборів мера, як прогнозувалося раніше, теж не буде - кияни залишаються з призначеною, а не обраною владою.

Рішення суду

"КСУ вважає, що проведення чергових виборів до Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів одночасно на всій території України зміцнює основи унітарної форми державного ладу України, єдність і цілісність її території", - сказано в рішенні.

У тексті рішення також нагадується, що всі чергові місцеві вибори, крім виборів київського міського голови, Київської міської ради і Тернопільської обласної ради, відбулися 31 жовтня 2010 року, в той час як депутати Тернопільської облради були обрані на позачергових виборах 15 березня 2009 року, а депутати Київської міськради і мер Києва - на позачергових виборів 25 травня 2008 року.

"КСУ вважає, що для уніфікації термінів проведення всіх чергових виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та забезпечення можливості реалізації механізму одночасного їх проведення всі чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають відбутися в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року, тобто, в останню неділю жовтня 2015 року. У цей термін мають відбутися і вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, обраних на позачергових виборах", - сказано в рішенні.

Кияни без вибору

Рішення КСУ, як і прогнозувалося, виводить з гонки за крісло мера найбільш рейтингового опозиційного політика в столиці Віталія Кличка, який у 2015 році напевно віддасть перевагу поборотися за посаду президента. Столиця, яка вже більше року живе без мера, рішенням суду позбавлена ​​законного права обирати собі владу. Тепер, аж до 2015 року, Києвом буде управляти не обрана, а призначена з Банкової влада в особі ставленика Партії регіонів Олександра Попова.

Не менш парадоксально виглядає ситуація з Київрадою, склад якої і без того вже кілька років не відображає реальних уподобань виборців. Численні спроби опозиції призначити вибори у столиці Партія регіонів і їх союзники-комуністи у Верховній Раді підтримувати відмовилися, незважаючи на вимоги закону і Конституції про необхідність проведення виборів.

2 червня закінчиться термін повноважень депутатів Київради. До цього часу вибори вже мали бути проведені. В опозиції заявляють, що в день закінчення повноважень Київради робота міської влади буде паралізована. Нова політична криза, спровокована бажанням регіоналів зберегти владу в Києві, стартує вже через три дні.

Рішення КСУ: вибори мають проводитися розумно
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини